fot. BLAST Premier/Jak Howard

Wreszcie NA vs EU! Poznaliśmy pełną listę uczestników BLAST Premier Fall

W końcu, chciałoby się rzec! Po wielu miesiącach dane nam w końcu będzie zobaczyć regularne zmagania pomiędzy drużynami z Europy a Ameryki Północnej. A wszystko to za sprawą nadchodzącego BLAST Premier Fall.

Turniej ten według pierwotnych założeń miał odbyć się w internecie i to się nie zmieniło. Zmieniła się natomiast koncepcja organizacji wszystkiego z podziałem na dwie dywizje – zamiast tego zobaczymy jedną, wspólną dywizję dla wszystkich uczestniczących drużyn. A to dlatego, że formacje zza oceanu w czasie trwania zawodów przebywać będą na Starym Kontynencie. Mowa tutaj o Evil Geniuses, MIBR-ze oraz FURII Esports. Ta ostatnia przejęła jedno z miejsc zwolnionych przez pierwotnie anonsowane 100 Thieves, które niedawno wycofało się ze sceny CS:GO, a także Team Liquid. Ten drugi zespół co prawda zagra w jesiennym sezonie BLAST Premier, ale swoją przygodę z nim zacznie od turnieju Showdown. Drugi wolny slot przypadł natomiast w udziale BIG.

Z przyjemnością ogłaszamy, że dwanaście drużyn uczestniczących w BLAST Premier Fall znajdzie się w Europie. Jednocześnie witamy FURIĘ i BIG – scena Counter-Strike’a od wielu miesięcy domagała się ponownej rywalizacji obu regionów i cieszymy się, że będziemy mogli ją dostarczyć fanom – przyznał Robbie Douek, dyrektor generalny BLASTA. – Wraz z pojawieniem się BIG i FURII zyskujemy dwa niesamowicie utalentowane zespoły, które wezmą udział w sezonie jesiennym. To będzie pierwsza od wielu miesięcy okazja, by drużyny CS-a z Europy i Ameryki Północnej mogły ponownie ze sobą rywalizować. Będzie to pozytywny krok naprzód dla całego ekosystemu – dodał.

Lista uczestników BLAST Premier Fall prezentuje się wobec tego następująco:

Astralis BIG Complexity Gaming Evil Geniuses
FaZe Clan FURIA Esports G2 Esports MIBR
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas OG Team Vitality

Już teraz ujawniono, że także podczas Fall Showdown (23-29 listopada) oraz jesiennych finałów (8-13 grudnia) BLAST chce zgromadzić wszystkich uczestników w Europie. Mowa tutaj także o tych ekipach, które dopiero otrzymają swoje zaproszenia lub też awansują poprzez inne rozgrywki.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały pierwszej tury POLISH ESPORT CUP w CS:GO i VALORANTA coraz bliżej

Z każdym kolejnym dniem zbliżamy się do finałów pierwszej tury POLISH ESPORT CUP w CS:GO i VALORANTA. Za nami kolejne pojedynki w ramach tych dwóch gi...