fot. ESL/Bart Oerbekke

Rozpad ex-100 Thieves rozpoczęty – jkaem nowym graczem Apeks

Nie minęła doba od zakończenia ostatniego meczu dotychczasowego składu 100 Thieves na scenie CS:GO, a rozpad ekipy już się rozpoczął. Zgodnie z pojawiającymi się już wczoraj plotkami Joakim „jkaem” Myrbostad został nowym reprezentantem Apeks, z którym związał się aż trzyletnią umową.

Prędzej czy później planowałem wrócić do Norwegii. Nie wiedziałem, kiedy do tego dojdzie, ale z uwagi na obecną sytuację 100 Thieves zacząłem jasno myśleć o powrocie do domu. Wtedy Apeks przyszło do mnie z ofertą, która mnie zadowoliła i po zastanowieniu mogę przyznać, że to była dobra decyzja. Pomysł współuczestniczenia w budowie norweskiej sceny esportowej była w tym wypadku decydującym czynnikiem – przyznał 26-latek w oficjalnym oświadczeniu. Co ciekawe, w nowym zespole spotka on Dennisa „dennisa” Edmana, z którym współpracował przez krótki czas w G2 Esports, a także Ole Kristiana „Marceliousa” Langana, swojego byłego kolegę z czasów NOREG.

CZYTAJ TEŻ:
FURIA psuje pożegnanie 100 Thieves. Brazylijczycy wygrywają trzeci turniej RMR w Ameryce Północnej

Dla Myrbostada jest to jednocześnie powrót na Stary Kontynent. W lutym 2018 roku niespodziewanie wyjechał on bowiem do Ameryki Północnej, by tam związać się z Renegades, od października ubiegłego roku reprezentował natomiast barwy 100 Thieves. W czasie pobytu za oceanem jkaem wystąpił w sumie na trzech Majorach, w tym na StarLadder Berlin Major 2019, który on i jego koledzy zakończyli w czołowej czwórce. Ponadto strzelec ze Skandynawii w tym okresie kilkukrotnie docierał do strefy medalowej prestiżowych imprez – ostatnia taka sytuacja miała miejsce minionej nocy, gdy jego była już drużyna zajęła drugie miejsce w północnoamerykańskiej dywizji Intel Extreme Masters 2020: Online, trzeciego turnieju RMR.

W tej sytuacji skład Apeks prezentuje się następująco:

  • Ole „⁠Marcelious⁠” Kristian Langan
  • Sander „⁠Grusarn⁠” Iversen
  • Dennis „⁠dennis⁠” Edman
  • Martin „⁠Nasty⁠” Garvik
  • Joakim „⁠jkaem⁠” Myrbostad
  • Pål „⁠Polly⁠” Kammen – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa zeeka wygrywa Valorant Challenge 2. Aczkolwiek w nietypowych okolicznościach

Aleksander "zeek" Zygmunt może świętować drugi mistrzowski tytuł zdobyty pod banderą nolpenki. Polak i jego koledzy z międzynarodowego składu okazali...