fot. EA Sports

Ajax Amsterdam uruchamia specjalną aplikację, aby pomóc początkującym esportowcom

Ajax Amsterdam to klub znany w piłkarskim świecie ze względu na swoich wychowanków. To właśnie w holenderskiej drużynie swoje kariery zaczynali tak znakomici zawodnicy jak m.in. Marco van Basten, Wesley Sneijder, Johan Cryuff, Frank Rijkaard, Clarence Seedorf czy Edwin van der Sar. Teraz klub z Amsterdamu zamierza pomóc także w rozwoju młodych esportowców zainteresowanych grą FIFA 21.

Posłużyć ma do tego specjalna aplikacja o nazwie Ajax Gaming Academy. Dzięki niej młodzi gracze będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. Aplikacja od holenderskiego klubu już na start ma zawierać ponad 30 filmów instruktażowych, w których to tajniki gry FIFA 21 przybliżać będzie Dani Hagebeuk, dwukrotny zwycięzca rozgrywek eDivisie. Oprócz niego w projekcie udział wezmą tacy zawodnicy jak m.in. Tjardo Paliama czy Joey Calabro.

Poza samouczkami aplikacja ma służyć także do organizowania cotygodniowych turniejów. Będą one otwarte zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Aplikacja ma bowiem dopasowywać graczy do ich przeciwników w taki sposób, aby mierzyły się ze sobą osoby o jak najbardziej zbliżonych umiejętnościach. Na najlepszych czekać mają specjalne nagrody.

Użytkownicy Androida mogą pobrać Ajax Gaming Academy za pomocą sklepu Google Play. Aplikacja dostępna jest również w Apple Store. Warto na koniec dodać, że mobilna akademia ma być cały czas rozwijana. Twórcy obiecują, że już niedługo dostaniemy m.in. specjalny system rankingowy.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AcilioN wraca do Copenhagen Flames

Kilka miesięcy trwał rozbrat Asgera "AcilioNa" Larsena z Copenhagen Flames. We wtorek Duńczyk powrócił na stare śmieci, opuszczając tym samym MAD Lion...