fot. Activision

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę! Halloween nadciąga do Warzone’a

Call of Duty: Warzone doczekało się pierwszego w swojej historii sezonowego wydarzenia związanego z Halloween. Wraz ze świętem duchów do gry zawita sporo nowej zawartości, a także nieobecne wcześniej tryby gry. Zmiany dosięgną również Werdańska, w którym toczy się rozgrywka.

Dotychczas bowiem wszystkie mecze rozgrywane były w świetle dnia, ale to już przeszłość. W wybranych modelach zabawy, takich jak np. Trójki, na mapie zapadnie ciemność. No, może nie całkowita, bo w otwartym terenie towarzyszyć nam będzie blask księżyca, nie zabraknie jednak także zacienionych miejsc, gdzie czaić się mogą wrogowie. W wypatrzeniu ich pomoże nam możliwa do zdobycia termowizja, ale i ją będzie można oszukać za pomocą perka Cold-Blooded.

Do gry wprowadzono też nowy system nagród o nazwie Trick or Treat, co na polski przełożyć można jako Cukierek albo Psikus. Polega on na tym, że zarówno w nocy, jak i za dnia w określonych miejscach na mapie będzie można znaleźć specjalne skrzynki z zaopatrzeniem. Z nich wypaść mogą np. epicki schemat karabinu szturmowego Return to Dust, ale także specjalne naklejki, graffiti czy też emblematy. W sumie do zdobycia jest 16 nagród – jeżeli zgarniemy je wszystkie, nagrodzeni zostaniemy legendarnym schematem karabinu szturmowego Pumpkin Punisher.

Przy okazji Halloween nie mogło oczywiście zabraknąć nierozerwalnie związanych z serią Call of Duty zombie. Z tymi walczyć będziemy w ograniczonym czasowo trybie Zombie Royale. W nim śmierć nie jest permanentna. Co więcej, po zgonie nie trafimy też do Gułagu. Zamiast tego powrócimy na arenę jako żywy trup, który co prawda nie będzie mógł korzystać z broni palnej, ale za to będzie poruszać się szybciej, wyżej skakać, widzieć w ciemności oraz zadawać śmiercionośne ataki wręcz. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że możliwy jest też powrót do świata żywych – wystarczy zebrać dwie strzykawki, które wyrzucają z siebie polegli gracze. Wygrywa ta ekipa, której członek jako ostatni pozostanie przy życiu.

Wydarzenie o nazwie Haunting of Verdansk rozpocznie się już dziś i potrwa do 3 listopada. Na ten moment nie wiadomo, czy twórcy planują umożliwią grę na nocnej wersji Werdańska także po zakończeniu eventu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

K1CK i Pompa Black pierwszymi uczestnikami Trinity Pucharu Polski

Polscy kibice League of Legends mają z pewnością powody do zadowolenia – międzysezonowa przerwa została wreszcie zagospodarowana i zamiast przez dobry...