STS
fot. PZPN

Zapowiedziano eliminacje do reprezentacji Polski w eFootball PES 2021

Wczoraj Konami oraz UEFA wspólnie ogłosiły plany związane z organizacją UEFA eEURO 2021. Dziś natomiast Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział organizację eliminacji do reprezentacji Polski w eFootball PES 2021, która miałaby reprezentować nasz kraj na wirtualnych mistrzostwach Starego Kontynentu.

CZYTAJ TEŻ:
Oficjalnie zapowiedziano UEFA eEURO 2021

Społeczność Pro Evolution Soccer w Polsce udowodniła, że jest w niej potencjał. W tym roku będzie możliwość pokazania swoich umiejętności, abyśmy mieli pewność, że najlepsi zawodnicy trafią do reprezentacji Polski i będą nas z sukcesami reprezentować na mistrzostwach Europy. Liczymy również na to, że w czasie pandemii eFutbol pozwoli zwiększyć zainteresowanie piłką nożną – przyznał Jarosław Radzio, przedstawiciel eFutbolu w PZPN-ie.

Harmonogram eliminacji prezentuje się następująco:

  • 23 listopada 2020 – 1. turniej kwalifikacyjny
  • 9 stycznia 2021 – 2. turniej kwalifikacyjny
  • 27 stycznia 2021 – finały online

Wszyscy zainteresowani mogą już teraz zapisywać się pod tym adresem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ostatecznie do reprezentacji Polski trafi tylko triumfator organizowanych przy współpracy z UEFA kwalifikacji. Drugi najlepszy zawodnik turnieju zostanie natomiast zaproszony na turniej finałowy kwalifikacji, za które odpowiadać będzie bezpośrednio Polski Związek Piłki Nożnej. W ten sposób powstanie szeroka kadra, z której następnie uformowana zostanie kadra wąska – i to właśnie ona wystąpi w eliminacjach do UEFA eEURO 2021.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zabójcze indywidualności i perfekcyjne zgranie. Najmocniejsze punkty półfinalistów Worlds 2020

Wielkimi krokami zbliżamy się do półfinałów Mistrzostw Świata w League of Legends. Półfinałów, których rezultat trudno przewidzieć. Po jednej stronie...