Prezentujemy najważniejsze wydarzenia kolejnego już tygodnia. W minionych dniach byliśmy świadkami wielu transferów na międzynarodowej scenie CS:GO oraz przejścia reprezentanta ENCE na urlop zdrowotny. Mogliśmy również zaobserwować porażkę G2 Esports w półfinale tegorocznych Worldsów. Heroic i Virtus.pro wygrały natomiast turnieje RMR w swoich strefach geograficznych.

G2 Esports odpada w półfinale Worldsów

Niestety, na półfinale zakończyła się przygoda ekipy Marcina "Jankosa" Jankowskiego w Mistrzostwach Świata w League of Legends. G2 Esports przegrało bowiem pojedynek DAMWON Gaming wygrywając zaledwie jedną potyczkę.

https://cybersport.pl/273577/final-bez-jankosa-g2-ulega-damwon-w-polfinale-worlds-2020/

Heroic zwycięzcą DH Open Fall 2020

Heroic niespodziewanie zwyciężyło trzeci europejski turniej RMR. Duńczycy w wielkim finale okazali się lepsi od Teamu Vitality, który przegrał aż 1:3 i awansowali na drugie miejsce w europejskim rankingu Valve.

https://cybersport.pl/273687/heroic-lepsze-od-vitality-dunczycy-wygrywaja-dh-open-fall-2020/

Virtus.pro z mistrzostwem IEM New York: Online

Virtus.pro okazało się najlepszą drużyną ze wszystkich, które wzięły udział w Intel Extreme Masters New York: Online dla WNP. VP w ostatnich dniach poradziło sobie m.in. z Natus Vincere, a wczoraj pokonało innego finalistę – Nemigę Gaming.

https://cybersport.pl/273654/virtus-pro-niepokonane-virtus-pro-z-mistrzostwem-iem-new-york-online-w-regionie-cis/

Cloud9 rozwiązuje kontrakty czterech graczy

Cloud9 oficjalnie wypowiedziało kontrakty czterem zawodnikom z dotychczasowego składu Counter-Strike'a: Global Offensive. Nie przestrzegali oni obostrzeń epidemicznych i przyprowadzali wielokrotnie do gaming house'u nieuprawnione osoby.

https://cybersport.pl/273620/cloud9-wyrzucilo-trzech-graczy-csgo-za-zlamanie-przepisow-epidemiologicznych/

DreamHack zapowiedział dwa nowe turnieje

DreamHack zapowiedział dwa turnieje z cyklu Open, które odbędą się jeszcze w bieżącym roku, kolejno w listopadzie i grudniu. Co więcej, w  turnieju mającym miejsce za miesiąc przypadnie jedno miejsce zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski, a jego pula nagród wyniesie 100 tys. dolarów.

https://cybersport.pl/273660/dreamhack-zapowiedzial-dwa-kolejne-turnieje-na-jednym-z-nich-zagra-mistrz-polski/

Aerial z powodów zdrowotnych ustępuje ze składu ENCE

W minionym tygodniu ze składu ENCE ustąpił Jani „Aerial” Jussila. Miał on problemy ze swoim samopoczuciem, które nie pozwalały mu grać na najwyższym poziomie. Sam zainteresowany jeszcze nie wie, kiedy będzie w stanie wrócić do gry.

https://cybersport.pl/273397/problemy-ence-aerial-z-powodow-zdrowotnych-ustepuje-ze-skladu/

jks dołącza do Complexity

Complexity Gaming znowu może pochwalić się pełnym składem dywizji CS:GO. Do drużyny trafił bowiem Justin „jks” Savage związany wcześniej ze 100 Thieves. Jego debiut zobaczymy już dziś podczas BLAST Premier Fall Series 2020.

https://cybersport.pl/273549/juggernaut-znowu-w-komplecie-jks-dolacza-do-complexity/

MAD Lions kontraktuje refrezha i HooXiego

Przed startem drugiej edycji Flashpointu MAD Lions musiało uzupełnić swój skład o dwóch graczy. Organizacja postawiła na Ismaila „refrezha” Aliego oraz Rasmusa „HooXiego” Nielsena. Pierwszy walczył m.in. we Fragsters czy Tricked, potem trafił do x6tence, z którym grał w swoim ostatnim zespole.

https://cybersport.pl/273101/refrezh-i-hooxi-kompletuja-sklad-mad-lions/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.