fot. Riot Games/Michał Konkol

Dylan Falco przedłuża kontrakt z Schalke 04

Mimo że finał Worlds 2020 dopiero za kilka dni, to karuzela transferowa na scenie League of Legends powoli się rozkręca. Dziś FC Schalke 04 ogłosiło przedłużenie kontraktu z dotychczasowym trenerem składu grającego w League of Legends European Championship, Dylanem Falco, o kolejny rok.

[Rok] 2021 jest ambitnym projektem dla Schalke 04 – oznajmił Kanadyjczyk w oficjalnym oświadczeniu (które możecie obejrzeć poniżej). – W ostatnich dwóch latach byliśmy tak blisko kwalifikacji na mistrzostwa świata, dzięki czemu nauczyliśmy się wielu rzeczy jako sztab i jako organizacja, co pozwoli nam utworzyć dobre środowisko pracy oraz kultury drużynowej potrzebnej do rywalizacji. Wykorzystanie tego, co działało podczas ostatniego splitu i podczas poprzednich lat, na nadchodzący sezon pozwoli nam walczyć o same najwyższe lokaty – dodał.

Stwierdzenie, że Schalke 04 faktycznie było blisko Worlds 2020, nie jest bynajmniej przesadą. Podczas minionego splitu tylko jedna wygrana dzieliła reprezentantów klubu sportowego z Gelsenkirchen od upragnionej kwalifikacji, ale w decydującym meczu S04 musiało uznać wyższość MAD Lions. Awans w przypadku podopiecznych Falco byłby tym bardziej sensacyjny, przypominając sobie fazę zasadniczą w ich wykonaniu. Po ośmiu porażkach z rzędu w pierwszej połowie splitu Schalke podniosło się z kolan i w niesamowitym stylu wywalczyło sobie miejsce w play-offach.

Jak będzie w przyszłym roku? Na chwilę obecną wiadomo tylko, iż trenerem formacji będzie Dylan Falco, ale co z wyjściową piątką? Cóż, przyszłość niemal wszystkich graczy stoi pod znakiem zapytania. Kontrakty wszystkich członków głównego składu za wyjątkiem Erberka „Gillusa” Demira wygasną już za niespełna miesiąc. Tak prezentuje się ostatni grający w LEC skład Schalke 04:

Andrei „Odoamne” Pascu
Erberk „Gillius” Demir
Felix „Abbedagge” Braun
Matúš „Neon” Jakubčík
Han „Dreams” Min-kook
Dylan Falco

Więcej o przedłużeniu kontraktu Dylana Falco z Schalke 04:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Recenzja CORSAIR Katar PRO. Budżetowa mysz na przyzwoitym poziomie

Dziś każdy szanujący się gracz chce mieć myszkę gamingową. Zwykle jednak nabycie takowej wiąże się z wydatkiem liczonym w setkach złotych. Zdarza się...