Dziewięć turniejów wygranych z rzędu – takim wynikiem mógłby się pochwalić Team Secret, gdyby zdobył mistrzostwo ESL One Germany. Już w piątek było jednak jasne, że tak się nie stanie, bo zespół Michała "Nishy" Jankowskiego przegrał z Teamem Liquid. To oznaczało, że na tronie regionu Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw zasiądą – przynajmniej na jakiś czas – nowi władcy. Tymi zostali właśnie gracze Liquid, którzy w niedzielny wieczór pokonali Natus Vincere.

Droga do tego celu wcale nie była taka łatwa. Choć formacja Aydina "iNSaNii" Sarkohiego na początek fazy grupowej zwyciężyła zespół o nazwie mudgolems, to już w pierwszym pojedynku play-offów poniosła porażkę z ekipą Nety "33" Shapiry. To równało się ze spadkiem do drabinki przegranych i utratą marginesu błędu, ale jak się okazało Liquid wcale już owego marginesu nie potrzebowało. Najpierw pokonało osłabiony Team Nigma, grający bez swojego kapitana, Kuro "KuroKy'ego" Salehiego Takhasomiego, a następnie przekreśliła szansę na mistrzostwo Vikin.gg.

CZYTAJ TEŻ:
Zwycięska seria Secret zakończona. Zespół Nishy kończy ESL One Germany poza podium

Prawdziwe wyzwanie było jednak dopiero przed Liquid, bo kolejnym rywalem był wspomniany już Team Secret, lecz nawet drużyna naszego rodaka nie była w stanie powstrzymać zespołu iNSaNii. Podobny los czekał mudgolems, które tym razem musiały uznać wyższość Liquid, przez co również straciły nadzieję na triumf w ESL One. Ostatnim sprawdzianem było Natus Vincere, czyli skład FlyToMoon grający w ramach testów pod banderą Na`Vi. I choć samo dotarcie do finału z pewnością świadczy o pomyślnym przebiegu tych testów, to Vladimir "RodjER" Nikogosyan i spółka też nie byli w stanie wyjść zwycięsko ze starcia z Liquid, wygrywając tylko jedną z czterech potyczek.

Tym samym na konto Liquid powędrowało 150 tysięcy dolarów, czyli 37,5% całej puli nagród. Wicemistrzowie z Natus Vincere otrzymali 80 tysięcy, zaś brązowi medaliści, czyli mudgolems – 45 tys. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został kapitan Liquid, iNSaNiA, dzięki czemu otrzymał on pamiątkową statuetkę i jeszcze bardziej pamiątkowy samochód marki Mercedes-Benz o wartości 50 tys. euro.

Tak prezentuje się ostateczna klasyfikacja ESL One Germany:

1. Team Liquid 150 000 $
2. Natus Vincere 80 000 $
3. mudgolems 45 000 $
4. Team Secret 25 000 $
5–6. Vikin.gg, Alliance 15 500$
7–8. Team Nigma, OG 12 000 $
9–11. Yellow Submarine, Ninjas in Pyjamas, 5men 7 500 $
12–14. Winstrike Team, HellRaisers, Cyber Legacy 5 500 $
15–16. EXTREMUM, Tempo Esports 3 500 $