Bardzo zaskakującymi wiadomościami podzielił się dzisiaj znany ze sprawdzonych informacji dziennikarz, Jarek "DeKay" Lewis. Ten twierdzi bowiem, że Sprout, a więc obecny pracodawca Pawła "dychy" Dychy i Michała "snatchiego" Rudzkiego, ma w planach powrócić do składu tworzonego wyłącznie przez niemieckich graczy.

Jeśli takowe pogłoski okazałyby się prawdą, oznaczałoby to, że polski duet wylądowałby na lodzie. To spore zaskoczenie, bo forma obu nadwiślańskich strzelców w ostatnim czasie była wysoka. Zresztą cała drużyna nie wypadała wcale źle. Sprout potrafiło przecież zakwalifikować się na mocno obsadzonego DreamHacka Open Fall czy awansować do play-offów europejskiego ESL One Cologne. Podopieczni organizacji zza naszej zachodniej granicy plasują się zresztą obecnie na 18. miejscu w rankingu HLTV, dwa oczka niżej od swojej najwyższej pozycji w historii.

CZYTAJ TEŻ:
Lwy poskromione – Wisła All in! wygrywa Nine to Five 5 i zgarnia 35 tysięcy dolarów!

Najwyraźniej jednak ambicje włodarzy niemieckiego klubu sięgają wyżej. Według DeKaya najpoważniejszymi kandydatami do zajęcia miejsc dychy i snatchiego są wszak Fritz "slaxz" Dietrich oraz Marko "kressy" Đorđević. Obaj gracze reprezentują obecnie barwy ALTERNATE aTTaX, z którym osiągali niezbyt spektakularne sukcesy głównie na krajowej scenie. Taki ruch oczywiście umożliwiłby pozostałemu tercetowi reprezentującemu Sprout powrót do komunikacji w ojczystym języku.

Potencjalna transakcja miałaby nastąpić dopiero za kilka tygodni lub nawet na początku 2021 roku. Warto jednakże nadmienić, że już w marcu pojawiały się plotki o rzekomym odsunięciu od pierwszej piątki m.in. dychy. Finalnie młody zawodnik z Polski nie tylko nie został przesunięty na ławkę, ale stał się jedną z wiodących postaci w drużynie. Pod koniec kwietnia skład Sprout uzupełnił także drugi z naszych "CS-owych emigrantów".

Jeśli powyższe informacje się sprawdzą, skład Sprout może wyglądać następująco:

  • Timo "Spiidi" Richter
  • Josef "faveN" Baumann
  • Denis "denis" Howell
  • Fritz "slaxz" Dietrich
  • Marko "kressy" Đorđević
  • Niclas "enkay J" Krumhorn – trener