Dziś zmagania w ramach Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 ruszają nie tylko w Europie, ale i w Ameryce Północnej. Trudno jednak porównywać ze sobą te dwa regiony chociażby z uwagi na poziom uczestniczących w turnieju drużyn.

Nie ulega wątpliwości, że czas pandemii oraz premiera VALORANTA mocno dały się we znaki północnoamerykańskiej scenie CS:GO, w efekcie czego dziś problemem jest znalezienie przynajmniej ośmiu ekip, które prezentowałyby zadowalający dla kibica ze Starego Kontynentu poziom. Wobec tego nie powinno dziwić, że w grupie A rozpoczynającego się wieczorem IEM-a zobaczymy m.in. takie "marki" jak Rugratz czy też New England Whalers. Nieco bardziej rozpoznawalny jest Chaos Esports Club, ale i tak trudno w tym wypadku mówić o jakimś szczególnym prestiżu.

CZYTAJ TEŻ:
Europejski top CS:GO znowu w akcji. Startuje IEM Beijing-Haidian 2020

Sprawa jest więc prosta – każde rozstrzygnięcie inne niż gładkie grupowe zwycięstwo Teamu Liquid będzie ogromną niespodzianką. Dla podopiecznych Jasona "mosesa" O'Toole'a nie ma więc taryfy ulgowej, a wygrana to na dobrą sprawę ich obowiązek. Ponadto dla ekipy tej będzie to też szansa, by przynajmniej częściowo zrekompensować sobie średnio udany występ na IEM New York, czyli ostatnim jak dotychczas turnieju RMR.

Harmonogram grupy A prezentuje się następująco:

6 listopada
22:00 Team Liquid vs Rugratz BO3
7 listopada
22:00 New England Whalers vs Chaos Esports Club BO3
8 listopada
22:00 mecz wygranych grupy A BO3
10 listopada
22:00 mecz przegranych grupy A BO3
11 listopada
22:00 decydujący mecz grupy A BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Rozgrywki północnoamerykańskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 35 tysięcy dolarów.