fot. Tencent Games

Poznaliśmy szczegóły PUBG MOBILE Global Championship. Dwa miliony dolarów na szali

Dużymi krokami zbliża się najważniejszy turniej na scenie PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, jakim w tym roku będzie PUBG MOBILE Global Championship. Z tego powodu ich organizator, czyli Tencent Games, ogłosił szczegóły na temat nadchodzącej imprezy.

Global Championship, który ze względu na trwającą pandemie koronawirusa zastąpił wcześniej zaplanowaną Ligę Światową oraz Mistrzostwa Świata PUBG MOBILE, został podzielony na dwa etapy. Pierwsza, ligowa część PMGC, odbędzie się między 24 listopada a 20 grudnia z udziałem dwudziestu czterech zespołów. Spośród nich zobaczymy m.in. Bigetron Red Aliens oraz Futbolist, czyli zwycięzców sezonu zerowego Ligi Światowej, oraz takie czołowe zespoły z regionalnych Pro Lig jak Team Secret, Nova Esports czy Natus Vincere. W każdym z czterech tygodni rywalizacji zawalczą one podczas rozgrywanych we wtorek i środę meczów o miejsce w Super Weekendach, które będą odbywać się w piątek, sobotę i niedzielę. Tylko punkty zdobyte w trakcie tego etapu zadecydują, kto zakwalifikuje się do finałów PMGC, które odbędą się w styczniu 2021 roku. Łącznie w puli nagród PUBG MOBILE Global Championship znajdą się dwa miliony dolarów, z czego 300 tysięcy otrzyma najlepszy zespół w fazie ligowej, a 1,2 miliona znajdzie się na szali podczas finałów PMGC.

Faza ligowa PUBG MOBILE Global Championship odbędzie się online z użyciem dedykowanego serwera, który będzie sztucznie zwiększał ping graczy w celu wyrównania jego poziomu względem wszystkich uczestników gry. 

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Utalentowany 17-latek nowym nabytkiem dywizji Fortnite'a w G2 Esports

Po niemalże roku przerwy przyszedł czas na zmiany w dywizji Fortnite'a w G2 Esports. Europejska organizacja zdecydowała się bowiem nie tylko na dodani...