Gdy tylko zaprezentowano pełną listę uczestników Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 w Ameryce Północnej, to jasnym stało się, że turniej ten ma tylko dwóch możliwych faworytów. Pierwszym z nich był Team Liquid, który spełnił oczekiwania fanów i gładko awansował do fazy pucharowej.

Podopieczni Jasona "mosesa" O'Toole'a w grupie A rozprawili się zarówno z miksowym Rugratz, jak i Chaos Esports Club. Co ciekawe, to ten pierwszy rywal, mimo że niżej notowany, sprawił im więcej problemów, a na Mirage'u poległ dopiero przy wyniku 13:16. Z kolei Chaos nie miało już z Liquid żadnych szans i w sumie na dwóch mapach zgarnęło zaledwie 10 rund. Mimo to ostatecznie to właśnie Edgar "MarKE" Maldonado i spółka dołączyli do TL w gronie półfinalistów, bo w decydującym spotkaniu udało im się pokonać wspomniane Rugratz po trzymapowym pojedynku. Do gry o awans nie włączyli się natomiast New England Whalers, którzy zakończyli grupowe zmagania z okrągłym zerem na koncie.

Końcowy układ grupy A prezentuje się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. Team Liquid 2 – 0 64 – 30 +34 6
2. Chaos Esports Club 2 – 1 87 – 80 +7 6
3. Rugratz 1 – 2 96 – 115 -19 3
4. New England Whalers 0 – 2 56 – 78 -22 0

Dziś do gry wchodzi natomiast drugi ze wspomnianych we wstępie faworytów. Mowa tutaj o Evil Geniuses, którym także wróży się dwa gładkie grupowe zwycięstwa. I dzieje się tak nie bez powodu, bo ekipa Tarika "tarika" Celika trafiła do zbioru równie łatwego, jak wcześniej Liquid. Tak naprawdę teoretycznie jedynym trudniejszym do ogrania oponentem może być prezentujący się ostatnio nie najgorzej Team One, który wydaje się być głównym kandydatem do drugiego miejsca. Na papierze większych szans na slot w półfinale nie mają natomisat Rebirth Esports i mające za sobą małą kadrową rewolucję Triumph, które zaangażowało dwóch spadochroniarzy z Teamu Envy.

Harmonogram grupy B prezentuje się następująco:

12 listopada
22:00 Evil Geniuses vs Rebirth Esports BO3
13 listopada
22:00 Triumph vs Team One BO3
14 listopada
22:00 mecz wygranych grupy A BO3
15 listopada
22:00 mecz przegranych grupy A BO3
16 listopada
22:00 decydujący mecz grupy A BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Rozgrywki północnoamerykańskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 35 tysięcy dolarów.