STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Fnatic z nowym trenerem? Przyszłość mithy’ego niepewna

Kolejne doniesienia dotyczące ruchów transferowych na scenie League of Legends. Tym razem Jacob Wolf, dziennikarz ESPN Esports, poinformował o rzekomej zmianie na stanowisku trenera we Fnatic. Miejsce Alfonso „mithy’ego” Aguirre Rodrígueza ma – według źródeł Wolfa – zająć Jacob „YamatoCannon” Mebdi, znany na europejskiej scenie.

Szwedzki szkoleniowiec działa w tej roli od roku 2015, a jego pierwszą drużyną było MeetYourMakers, z którym nie udało mu się obronić miejsca w EU LCS. Po trudnych początkach szło mu już znacznie lepiej w kolejnych drużynach, zwłaszcza w Splyce oraz Teamie Vitality, z którymi wywalczył awans na Worlds. Fani ROCCAT również mogą go kojarzyć, bo to właśnie Mebdi był trenerem zespołu podczas letniego splitu sezonu 2015.

YamatoCannon jest również pierwszym szkoleniowcem z zachodniej sceny League of Legends, który poprowadził drużynę z Korei – podczas letniego splitu w tym roku Mebdi był trenerem SANDBOX Gaming, jednak mimo zażartej walki jego podopiecznym nie udało się wywalczyć miejsca w play-offach LCK. Warto jednak wspomnieć, że do drużyny 24-latek dołączył dopiero po piątym meczu fazy zasadniczej, kiedy SB miało na koncie pięć porażek, a ostatecznie SANDBOX zakończyło ten etap zmagań z bilansem 7–11. W październiku tego roku zdecydował się nie przedłużać kontraktu z dotychczasowym pracodawcą ze względów osobistych.

CZYTAJ TEŻ:
Koreański sen skończony. YamatoCannon rozstaje się z SANDBOX Gaming

Jeśli faktycznie YamatoCannon podpisze kontrakt z Fnatic, będzie to powrót na europejską scenę po roku przerwy (nie wliczając występów na transmisji przy biurku analityków). Co do samego składu pomarańczowo-czarnych, to nic jak na razie nie jest pewne – wcześniej mówiło się o zmianach na środkowej linii, ale od jakiegoś czasu brak nowych doniesień dotyczących wyjściowej piątki.

A co z dotychczasowym szkoleniowcem FNC, mithym? Według informacji przekazanych przez Jacoba Wolfa Hiszpana może czekać powrót za ocean, choć tym razem już w roli trenera. Jeśli transfer Luki „Perkza” Perkovicia do Cloud9 dojdzie do skutku, mithy może zostać asystentem trenera w Cloud9, pracując u boku Kima „Reignovera” Yeu-jina, czyli byłego zawodnika Fnatic. Na chwilę obecną jednak przyszłość Rodrígueza stoi pod dużym znakiem zapytania.


Więcej o ruchach transferowych na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Walka o First Strike w VALORANTA trwa, dziś kolejni polscy gracze mogą awansować do play-inów

W fazie play-in pierwszych eliminacji do First Strike w VALORANTA jest już trzech Polaków. Dziś jednak lista ta może się znacznie powiększyć, bowiem w...