Wczoraj niestety żadna z ekip z Polakami w składzie nie zdołała przebrnąć przez otwarte eliminacje do europejskiego First Strike w VALORANTA. Oznacza to więc, że podczas ruszającej dziś fazy play-in w akcji zobaczymy tylko trzech naszych rodaków.

W owej trójce nie mogło oczywiście zabraknąć Patryka "paTiTka" Fabrowskiego, którego G2 nie miało większych problemów z przejściem przez poprzednią fazę zmagań i także i tym razem wydaje się być kandydatem do łatwej promocji. Na drodze 21-latka i jego kolegów stanie najpierw VASTA Gaming z Finlandii i w tym wypadku G2 czeka prawdopodobnie gładka przeprawa. Trudniej może być w kolejnej i jednocześnie decydującej rundzie. Są bowiem spore szanse, że wtedy ekipa pAtiTka natrafi na Szwedów z Guild Esports, chyba że ci pozwolą sobie na wpadkę i polegną z Teamem Queso, na to jednak się nie zanosi.

Swojej szansy poszuka też zespół nolpenki, którego częścią jest znany z x-komu AGO Aleksander "zeek" Zygmunt. Drużyna byłego gracza Fortnite'a na początku będzie musiała poradzić sobie z reprezentantami BIG i jeżeli wygra ten mecz, to potem czeka ją potyczka z Rix.gg lub, co bardziej prawdopodobne, Prodigy, zespołem Vincenta "Happy'ego" Schopenhauera. Nie można też zapomnieć o Mikołaju "Mickebwoyu" Chojnackim. Polak wraz ze swoim MJAOMODE będzie musiał stawić czoło zawsze groźnym Węgrom z Need more DM, by potem móc powalczyć o awans z VALORANDO lub też SUMN FC.

Lista dzisiejszych spotkań Polaków prezentuje się następująco:

13 listopada
17:00 G2 Esports vs VASTA Gaming BO1
17:00 nolpenki vs BIG BO1
17:00 MJAOMODE vs Need more DM BO1
18:00 G2/VASTA vs Queso/Guild BO1
18:00 nolpenki/BIG vs Prodigy/Rix BO1
18:00 MJAO/NMDM vs SUMN/VALDO BO1

Ostatecznie awans do play-offow pierwszych eliminacji do europejskiego First Strike uzyska osiem najlepszych formacji, pozostali natomiast będą mogli poszukać swojej podczas ruszającego 16 listopada drugiego turnieju kwalifikacyjnego.