Karuzela transferowa na scenie League of Legends kręci się w naprawdę solidnym tempie. Duża część roszad kadrowych, o jakich słyszymy w ostatnich dniach, dotyczy jednak nie samych graczy, a sztabów szkoleniowych. I tak jeszcze wczoraj pisaliśmy o odsunięciu od prowadzenia Teamu Liquid Janga „Caina” Nu-riego, ale już po kilkunastu godzinach organizacja występująca w League of Legends Championship Series zaprezentowała dwa nowe nazwiska w swoim zespole trenerskim. I trzeba przyznać, że nie są to nazwiska byle jakie.

CZYTAJ TEŻ:
Liquid również wprowadza pierwsze zmiany w dywizji LoL-a. Cain odsunięty od organizacji

Rolę trenera strategicznego przejmie wszak Jonas "Kold" Andersen, czyli dobrze znany fanom ze Starego Kontynentu gracz, który jednak od ponad roku nie reprezentował barw żadnej z profesjonalnych organizacji. – Chciałbym przekazać, że czuję się już w porządku i niemal w pełni się wykurowałem. Nie będę rywalizował podczas wiosennej rundy i wciąż nie podjąłem decyzji dotyczącej powrotu jako zawodnik – informował jeszcze pod koniec 2019 roku, kiedy to wówczas 24-letni dżungler był świeżo po rozstaniu z Origen, z którym zaliczył on bardzo nieudany letni split League of Legends European Championship. Parę miesięcy wcześniej Kold i koledzy byli z kolei noszeni na rękach, gdy OG zdobyło wicemistrzostwo kontynentu. Teraz Duńczyk chce sprawdzić się w nowej roli i dzięki włodarzom Liquid będzie mógł pomóc zespołowi od strony analitycznej.

Na tym jednak nie koniec dość zaskakujących transferów do sztabu szkoleniowego w TL. Co ciekawe, pieczę nad wynikami akademii zespołu sprawować będzie Jake "Spawn" Tiberi, dobrze rozpoznawalna postać w środowisku LoL-a. Australijczyk znany jest przede wszystkim z pracy jako komentator. Swoim głosem ubogacał w ostatnim czasie transmisje z OPL, czyli rozgrywek w Oceanii. Niemniej dla Spawna nie będzie to pierwsze zetknięcie z prowadzeniem drużyny. Ostatnie miesiące spędził on łącząc pracę menadżera i głównego szkoleniowca w ORDER – drużynie aktualnych wicemistrzów regionu.


Aktualne informacje o transferach na scenie League of Legends znajdziecie w tym miejscu: