fot. materiały prasowe

Dziś ruszają europejskie kwalifikacje do DH Open November. Na starcie m.in. PACT, Honoris i drużyna pashy

Stęskniliście się za meczami polskich drużyn CS:GO przeciwko egzotycznym rywalom? No to nie musicie się tym już dłużej martwić, wszak dziś startują europejskie eliminacje do DreamHacka Open November. Całe zmagania przebiegać będą jednak nieco inaczej niż standardowe kwalifikacje do międzynarodowych turniejów. Do zgarnięcia jest bowiem nie miejsce w zamkniętej części zmagań, ale od razu na docelowych zawodach, które zaplanowane są na 26-29 listopada.

Trzeba jednak przyznać, że spora część krajowej czołówki walkę o DreamHacka zwyczajnie odpuszcza. W momencie pisania tego artykułu jedynym przedstawicielem polskiego topu jest Actina PACT, a więc drużyna, która w trakcie play-offów ESL Mistrzostw Polski sprawiła sporo niespodzianek, eliminując z walki o trofeum m.in. x-kom AGO. Jacek „MINISE” Jeziak i partnerzy są więc w gazie i na pewno będą chcieli udowodnić to dzisiejszego i jutrzejszego wieczoru. Inaczej sytuacja ma się w przypadku choćby HONORIS, bo formacja Wiktora „TaZa” Wojtasa dalej nie może wejść na odpowiednie obroty i przeciętnie radzi sobie w różnych rozgrywkach. Ale może dziś przyjdzie przełamanie.

Wśród ekip zapisanych do kwalifikacji warto wyróżnić także Liquid Biceps, czyli drużynę Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego. Ta walczy na razie z dość marnym skutkiem w Polskiej Lidze Esportowej, ale może w starciach z zagranicznymi rywalami poradzi sobie nieco lepiej. Na liście startowej znajdziemy też między innymi piratesports, Dr Pepper Team czy Last Rites Gaming. Dla mniej rozpoznawalnych zespołów dzisiejsze zmagania będą szansą na zdobycie cennych punktów w prowadzonym przez nas rankingu polskich drużyn CS:GO.

Pierwsza runda kwalifikacji ma planowo wystartować o godzinie 16, a dokończenie rywalizacji nastąpi jutro. Wszystkie mecze oprócz decydującego o awansie pojedynku toczyć będą się w formacie BO1. Co ciekawe, organizatorzy przewidzieli odrębne kwalifikacje dla szwedzkich ekip, co oznacza, że tych nie zobaczymy w bezpośrednich starciach z Polakami.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Saga transferowa z udziałem Perkza trwa. Głos w sprawie zabrał ocelote

Niemal cały świat League of Legends żyje aktualnie przedłużającą się sagą transferową z udziałem Luki "Perkza" Perkovicia. Od kilku tygodni coraz więc...