mousesports to jedna z ekip, które rykoszetem oberwały z powodu mającej miejsce kilka tygodni temu afery z coach bugiem. Podopieczni niemieckiej organizacji, którzy na co dzień występują na scenie CS:GO, w jej wyniku stracili bowiem swojego trenera, niemniej ten mały kryzys został w końcu zażegnany.

Wszystko dlatego, że dziś stery w zespole popularnych Myszy przejął Torbjørn "mithR" Nyborg. 30-latek w przeszłości próbował swoich sił jako gracz, ale zdecydowanie bardziej znany jest jako trener. Wszak to on odpowiadał za wyniki m.in. ALTERNATE aTTaX, a także North – ta druga formacja pod jego wodzą sięgnęła nawet po triumf na DreamHack Open Sevilla 2019, a także powróciła na Majora po rocznej przerwie. Ostatnie cztery miesiące Duńczyk spędził jednak poza Starym Kontynentem, pomagając zawodnikom Renegades w ugruntowaniu swojej pozycji w regionie Oceanii. Niemniej teraz przed nim znacznie poważniejsze wyzwanie, czyli wyciągnięcie mouz z kryzysu.

CZYTAJ TEŻ:
Rejin definitywnie opuszcza mousesports

Kryzysu, który zapoczątkowany został jeszcze za panowania poprzedniego szkoleniowca, Allana "Rejina" Petersena. Jego podopieczni bowiem w tym roku częściej zawodzili niż zachwycali, zaś sam 32-latek nie miał szansy, by przywrócić im dawny blask. Wszystko dlatego, iż udowodniono mu, że także i on, jak wielu innych trenerów, korzystał w przeszłości z coach buga. Co ciekawe, miało to miejsce jeszcze w czasach, gdy Petersen prowadził Tricked Esport, jednakże odcisnęło to piętno właśnie na jego pracy w mousesports. Ostatecznie otrzymał on ponad półtorarocznego bana, organizacja zaś krótko później zakończyła z nim współpracę.

W tej sytuacji skład mousesports prezentuje się następująco:

  • Chris „chrisJ” de Jong
  • Robin „ropz” Kool
  • Finn „karrigan” Andersen
  • David „frozen” Čerňanský
  • Aurimas „Bymas” Pipiras
  • Torbjørn "mithR" Nyborg – trener