fot. DreamHack/Adela Sznajder

Lista uczestników DH Open zapełnia się. Gambit najlepszy w europejskich kwalifikacjach

Zakończyły się europejskie eliminacje do DreamHack Open November 2020. Dziś w akcji nie zobaczyliśmy już polskich formacji, bo ostatnie z nich swoją przygodę z kwalifikacjami zakończyły wczoraj. Czołową czwórkę stanowiły natomiast dwie ekipy z Rosji, jedna z Danii oraz jedna z Bułgarii. Po zwycięstwo w całych zawodach sięgnęło Gambit Esports, które w finale pokonało rodzimą Espadę.

Zanim jednak do samego finału doszło, zespół Dmitriya „S0tF1ka” Forostyanko wyeliminował z dalszej walki bułgarskie SKADE, wygrywając na Inferno po dogrywce oraz na Nuke’u wynikiem 16:11. Drugi z półfinałowych pojedynków był znacznie mniej emocjonujący, bo Gambit Esports szybko odprawiło OPAA Gaming z kwitkiem, pokonując Duńczyków 16:11 na Inferno oraz deklasując ich 16:2 na Mirage’u.

Ci, którzy po obejrzeniu półfinałów liczyli na równie łatwe zwycięstwo Gambit na Mirage’u w meczu decydującym o awansie, musieli się srogo zawieść. Tym razem znacznie lepiej radzili sobie rywale, którzy po pierwszej połowie prowadzili aż siedmioma oczkami. Podopieczni Konstantina „groove’a” Pikinera wzięli się jednak w garść i byli bardzo blisko wyrównania, ale ostatni głos na tej mapie należał do Espady, która wygrała 16:14. Train był znacznie bardziej wyrównany – przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą połowę. Po przejściu do defensywy bowiem Gambit w pełni przejął kontrolę i wygrało tę mapę 16:9. O wszystkim przesądził Overpass, na którym Gambit nie zostawił już złudzeń, dominując od samego początku. Do przerwy na tablicy widniał wynik 11:4, a po przejściu do defensywy rosyjsko-kazaska piątka pozwoliła oponentom na zgarnięcie już tylko dwóch punktów, zanim zadała decydujący cios.

Wyniki dzisiejszych meczów europejskich kwalifikacji do DH Open November:

15 listopada

Półfinały

16:00 Gambit Esports 2:0 OPAA Gaming Inferno 16:11
Mirage 16:2
16:00 SKADE 2:0 Espada Inferno 17:19
Nuke 11:16

Finał

19:00 Gambit Esports 2:1 Espada Mirage 14:16
Train 16:9
Overpass 16:6

Oprócz Espady miejsce na DreamHack Open November dziś zapewniły sobie również dwie inne ekipy. Pierwszą z nich jest Apeks, które nie miało sobie równych w norweskich eliminacjach. Zespół Joakima „jkaema” Myrbostada wygrał wszystkie trzy spotkania kwalifikacji wynikiem 2:0, a w samym finale stracił zaledwie jedenaście rund w całej serii BO3 z 777 Esports, wygrywając na Duście2 i Vertigo odpowiednio do pięciu i do sześciu. Z kolei w szwedzkich eliminacjach najlepszy okazał się skład grający pod nazwą flowskola, choć tu finał był znacznie bardziej zacięty. Dopiero po pełnej serii BO3 flowskola pokonała Galaxy Racer i zapewniła sobie miejsce na DH Open.

Tak prezentuje się aktualna lista uczestników DreamHack Open November 2020:

Apeks flowskola Gambit Esports KOVA Esports
TBD TBD TBD TBD

Do zgarnięcia pozostały jeszcze cztery wolne miejsca w DH Open November. Jedno z nich powędruje do triumfatorów ESL Mistrzostw Polski, jedno do zwycięzców duńskich kwalifikacji, natomiast ostatnie dwa zostaną obsadzone drużynami zaproszonymi przez organizatorów. Zawody odbędą się w dniach 26–29 listopada, a ich pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego połowa trafi do triumfatora turnieju.

Tagi: , , , , , ,