STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Febiven nie zagra w LEC ani LCS w 2021. „Poddanie się byłoby najgorszą rzeczą, jaką mógłbym teraz zrobić”

Prawdziwe szaleństwo transferowe na scenie League of Legends dopiero przed nami, ale już teraz co jakiś czas dochodzą do nas kolejne informacje dotyczące zmian w składach. Nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się na przykład o rozstaniu Misfits Gaming ze swoim dotychczasowym midlanerem, Fabianem „Febivenem” Diepstratenem. Holendra jednak nie zobaczymy w innej drużynie, a przynajmniej grającej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie lub w Ameryce Północnej.

Po pięciu latach gry w League of Legends na najwyższym poziomie nie zdołałem znaleźć miejsca na pozycji midlanera w żadnej drużynie z LCS/LEC w sezonie 2021, za co mogę winić wyłącznie siebie – oznajmił za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Radzenie sobie z porażkami zawsze było dla mnie najtrudniejszą rzeczą. Jeszcze zanim dołączyłem do Fnatic w 2015 i wygrałem 80% gier w tym roku, często byłem ostry i jestem pewien, że moi kompani pamiętają te czasy. Jednak kiedy przegraliśmy z KOO w półfinale, tylko ja byłem w stanie się uśmiechnąć, podczas gdy wszyscy moi koledzy płakali.

Nie rozumiałem, z czym się borykali i po dziś dzień nie osądzałem samego siebie za to. Moja rodzina wychowywała mnie bez problemów i zawsze mogłem w pewnym sensie robić to, co chciałem i w efekcie wiele rzeczy naturalnie brałem za pewnik 

Podczas ostatnich kilku dni miałem problemy z przyswojeniem faktu, że nie będę grał w LEC/LCS, ale zrozumiałem, że to część mojej przygody i w którymś momencie musiała ona nadejść. […] Poddanie się w tym momencie byłoby najgorszą rzeczą, jaką mógłbym zrobić, biorąc pod uwagę zebrane doświadczenie, które ciągle powinno pchać mnie do rozwoju osobistego i którym mógłbym dzielić się z moimi przyszłymi współpracownikami – wyznał Febiven. Jego cały wpis możecie znaleźć pod tym adresem, a poniżej możecie obejrzeć filmik żegnający Febivena.

Choć oficjalnie Misfits nie zaprezentowało następcy Febivena, to według ostatnich doniesień wiemy już, kto zostanie nowym midlanerem Królików. Rzekomo będzie nim Vincent „Vetheo” Berrié, dotychczas reprezentujący barwy LDLC OL, o czym poinformowały m.in. Esportmaníacos oraz Jacob Wolf. Oprócz tego dojdzie do zmiany na stanowisku trenera Misfits – nowym szkoleniowcem zostanie Ilias „Enatron” Theodorou, również według informacji przekazanych przez hiszpański serwis.


Więcej informacji dotyczących ruchów transferowych na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już oficjalnie: Rogue w 2021 bez Vandera

Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku dni pozwoliły nam przygotować się na rozstanie Oskara "Vandera" Bogdana z Rogue, ale oficjalne oświadczenie orga...