Nie tylko Europa, ale również Ameryka Północna zakończyła już grupowe zmagania w ramach Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020. Za oceanem wszystko jednak rozwija się zgodnie z planem, bo triumfatorem grupy B zostali Evil Geniuses.

Podopieczni Wiltona "zewsa" Prado uważani byli Rebirth Esports za faworytów nie tylko swojego zbioru, ale i całej imprezy, nic więc dziwnego, że nie napocili się za bardzo, by finiszować na pierwszej lokacie. Wyższość EG wynikiem 0:2 uznały zarówno będące chłopcem do bicia Rebirth Esports, jak i Triumph, w czym spora zasługa Ethana "Ethana" Arnolda i Tarika "tarika" Celika. Dwaj Amerykanie pod względem indywidualnym wypadli bowiem zdecydowanie najlepiej, osiągając rating 1,51. O ile jednak Źli Geniusze nie zawiedli, tak o Teamie One nie można tego powiedzieć. Ekipa z Brazylii dopiero co znalazła się tuż za podium ostatniego jak dotychczas turnieju RMR za oceanem, wczoraj jednak dała się pokonać Triumph, przez co jej przygoda z IEM-em dobiegła już końca.

Końcowy układ grupy B prezentuje się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. Evil Geniuses 2 – 0 64 – 28 +36 6
2. Triumph 2 – 1 78 – 68 +10 6
3. Team One 1 – 2 68 – 81 -13 3
4. Rebirth Esports 0 – 2 31 – 64 -33 0

Już za kilka dni rywalizacja wejdzie w decydującą fazę, gdyż rozpocznie się faza pucharowa. I na razie wygląda na to, że zgodnie z przedturniejowymi przewidywaniami w finale spotkają się Team Liquid oraz Evil Geniuses. Każde inne rozstrzygnięcie będzie natomiast ogromną niespodzianką, bo na papierze ani Chaos Esports Club, ani też Triumph nie wydają się ekipami zdolnymi zaszkodzić północnoamerykańskim potentatom. A kto wygrałby w takim ewentualnym przewidywalnym finale? Cóż, tutaj zdarzyć się będzie mogło już wszystko.

Harmonogram play-offów prezentuje się następująco:

20 listopada
22:00 Team Liquid vs Triumph BO3
21 listopada
22:00 Evil Geniuses vs Chaos Esports Club BO3
22 listopada
21:00 finał BO5

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Rozgrywki północnoamerykańskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 35 tysięcy dolarów.