STS
fot. Capcom

Battle royale w uniwersum Resident Evil? Wyciekły dane z Capcomu

Wycieki danych, które dotykają wielkich firm, nie są rzeczą wcale tak rzadką, jakby się mogło wydawać. Coś takiego ostatnio dotknęło np. Capcom, japońskiego wydawcę gier, spod którego skrzydeł wyszły takie serie, jak Devil May Cry, Monster Hunter i Resident Evil.

Owy wyciek w dużej mierze dotyczył m.in. właśnie ostatniego ze wspomnianych cyklów. Okazuje się bowiem, że Capcom planuje wydanie kolejnej gry spod szyldu Resident Evil, która ma być czymś na wzór produkcji battle royale. Całość roboczo nazywa się na razie Project Highway lub Village Online, aczkolwiek nie są to jeszcze ostateczne tytuły i to może się zmienić, a może nawet na pewno się zmieni. I to na dobrą sprawę tyle, co udało się ustalić na podstawie uzyskanych z firmy informacji.

Ponadto poznaliśmy dokładniejszą datę premiery ósmej odsłony Resident Evil, która otrzymała podtytuł Village (stylizowane na VIIIage z ujętą rzymską ósemką). Ta ma ukazać się na rynku w kwietniu przyszłego roku i, co ciekawe, niezdecydowani otrzymają szansę przetestowania jej w formie wypuszczonego wcześniej dema. Z mniej znaczących rzeczy dotyczących marki RE – czwarta oraz siódma część mają się bowiem pojawić na Google Stadia, a to za sprawą 10 milionów dolarów, które Google przekazało Capcomowi.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Selfmade reprezentantem Europy na All-Star 2020? Głosowanie dobiegło końca

Niejako w cieniu wielu transferowych plotek na scenie League of Legends zakończyło się głosowanie na uczestników All-Star 2020 w niemalże wszystkich r...