Trick, Jenax, SK Gaming, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

Cztery nowe twarze w składzie SK Gaming na kolejny sezon LEC

SK Gaming minionego lata zaskoczyło widzów, wszak formacja dostała się do play-offów LEC i to w dosyć dobrym stylu. Niestety, na zakwalifikowaniu się skończyło, gdyż Schalke 04 rozgromiło niemiecką organizację w pierwszej rundzie, przez co Janik „Jenax” Bartels i spółka zakończyli sezon na szóstym miejscu. Oznaczało to brak awansu na Worlds 2020, a nie branie udziału w najważniejszym turnieju w kalendarzu często oznacza roszady w składzie. Nie inaczej jest tym razem, jako że SK ogłosiło właśnie piątkę zawodników, którzy będą rywalizować w kolejnym sezonie LEC.

Ze starej ekipy pozostaje zaledwie wspomniany toplaner – Jenax. Organizacja zakontraktowała za to aż cztery nowe osobistości. Wymieniając od dżungli do wspierającego, są nimi Kristian „TynX” Hansen, Ersin „Blue” Gören, Jean „Jezu” Massol oraz Erik „Treatz” Wessén. Pierwszy z nich znany jest z francuskiej sceny, wszak kończący się powoli rok spędził pod banderą LDLC OL, z którym zdobył między innymi wiosenną edycję European Masters. Widzowie z Francji kojarzą zapewne także nowego strzelca SK, gdyż Jezu był dotychczas członkiem Misfits Premier. Pozostała dwójka przychodzi do Europy za to z innych regionów. Blue do tej pory reprezentował tureckie zespoły, przez ostatnie dwa lata przybierając barwy 1907 Fenerbahçe Esports. Natomiast Treatz wraca na Stary Kontynent po przygodzie w Ameryce Północnej, a konkretniej w TSM-ie, gdzie również spędził ostatnie dwa lata.

Oznacza to, że SK Gaming będzie musiało coś zrobić z trzema zawodnikami z poprzedniego sezonu, którzy wciąż są zakontraktowani. Opcją pozostaje sprzedaż ich, bądź też przesunięcie ich do akademii, jednakże można powątpiwać, że takiemu weteranowi jak Kim „Trick” Gang-yun będzie się chciało grać w niemieckiej lidze.

Tak prezentuje się skład SK Gaming: 

Janik „Jenax” Bartels
Kristian „TynX” Hansen
Ersin „Blue” Gören
Jean „Jezu” Massol
Erik „Treatz” Wessén

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziesięć transferów, które wstrząsnęły sceną League of Legends

Na scenie League of Legends trwa offseason: rozgrywki regionalne i globalne zakończone, drużyny przygotowują się do kolejnego roku rywalizacji. Wszysc...