STS
fot. ESL/Adela Sznajder

flusha skazany przez szwedzki sąd za oszustwo podatkowe

Jak poinformował serwis Fragbite.se, występujący na co dzień we Fnatic Robin „flusha” Rönnquist został skazany przez szwedzki sąd rejonowy za oszustwa podatkowe. 27-latek miał nie zgłosić dochodu w wysokości przekraczającej milion szwedzkich koron. Cała sytuacja dotyczy roku 2015, gdy to Rönnquist miał pominąć w swoim rozliczeniu podatkowym 1 041 536 koron szwedzkich (ok. 455 tysięcy […]

Jak poinformował serwis Fragbite.se, występujący na co dzień we Fnatic Robin „flusha” Rönnquist został skazany przez szwedzki sąd rejonowy za oszustwa podatkowe. 27-latek miał nie zgłosić dochodu w wysokości przekraczającej milion szwedzkich koron.

Cała sytuacja dotyczy roku 2015, gdy to Rönnquist miał pominąć w swoim rozliczeniu podatkowym 1 041 536 koron szwedzkich (ok. 455 tysięcy złotych), które udało mu się zarobić, tym samym nie odciągając odpowiedniej kwoty do szwedzkiego fiskusa. Sam zawodnik przyznał się do zarzuconego mu czynu, zaznaczając jednocześnie, że cała sprawa była efektem nieuwagi, a nie celowego działania na szkodę państwa. Mimo to jednak w sprawie trzykrotnego triumfatora Majora CS:GO zapadł wyrok skazujący.

Ostatecznie na flushę nałożono karę czteromiesięcznego więzienia z warunkowym zawieszeniem. Ponadto Szwed będzie musiał odpracować 120 godzin prac społecznych oraz uiścić dopłatę podatkową w wysokości 40% nieopłaconej wcześniej należności, tj. 200 tysięcy koron (ok. 87 tysięcy złotych). Dziennikarze Fragbite.se odezwali się do samego zainteresowanego z prośbą o komentarz, ten jednak nie zdecydował się go udzielić.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przebudowy TSM-u ciąg dalszy. Broken Blade oficjalnie poza zespołem

W kwestii tego czy TSM będzie przebudowywał skład na najbliższy sezon League of Legends Championship Series nie można było mieć wątpliwości. Organizac...