fot. Ferrari Esports

F1 Esports Series: Rasmussen zbliża się do Opmeera, Tonizza powstaje z popiołów

Za nami najbardziej wyrównany tydzień w tym sezonie F1 Esports Series. W środę i czwartek nie uświadczyliśmy dominacji jednego lub więcej kierowców – na podium wchodziło aż ośmiu różnych zawodników. Tylko Daniel Bereznay mógł pochwalić się dwoma finiszami w czołowej trójce.

Po pierwszym dniu Węgier zdobył najwięcej punktów w całej stawce – dokładnie 33 – czym praktycznie podwoił swój dotychczasowy dorobek. Niemniej w ostatnim wyścigu reprezentant Alfy Romeo znalazł się daleko za punktowaną dziesiątką, przez co w małej klasyfikacji trzeciego tygodnia został wyprzedzony przez Frederika Rasmussena i Davida Tonizzę. Włoch wreszcie zaliczył dwa dni wyścigowe bez żadnych problemów. Mistrz świata z zeszłego roku zdobył w sumie 39 oczek, co pozwoliło mu wspiąć się na szóstą lokatę w zestawieniu kierowców. Przechodząc natomiast do Duńczyka, upiekł on dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze, odebrał drugie miejsce w generalce swojemu zespołowemu koledze Marcelowi Kieferowi, a po drugie odrobił prawie połowę strat do liderującego Jarno Opmeera.

Holender dał nam dowód, że jednak jest tylko człowiekiem, a nie robotem zaprogramowanym do perfekcyjnej jazdy. Choć nawet po tygodniu poniżej swoich standardów może zachować spokój, ponieważ do finałowej części sezonu będzie przystępował z zapasem 19 punktów nad Rasmussenem i 32 nad Kieferem. Alfa Romeo w dalszym ciągu liczy się też w walce o tytuł konstruktorów, aczkolwiek w trzecim tygodniu znów minimalnie straciła do Red Bulla. W obliczu renesansu formy u kierowców Ferrari i Mercedesa z zaciekawieniem będziemy obserwować rywalizację o trzecie miejsce wśród zespołów. To od samego początku zmagań należy do Renault, które wszystko zawdzięcza niezawodnemu Nicolasowi Longuet.

Wyniki środowych i czwartkowych wyścigów: 

Pozycja GP Wielkiej Brytanii GP Belgii GP Włoch
1. Nicolas Longuet Frederik Rasmussen David Tonizza
2. Dani Moreno Daniel Bereznay Jarno Opmeer
3. Daniel Bereznay Marcel Kiefer Brendon Leigh
4. Simon Weigang Brendon Leigh Frederik Rasmussen
5. David Tonizza Jarno Opmeer Enzo Bonito
6. Frederik Rasmussen Simon Weigang Álvaro Carretón
7. Marcel Kiefer Bono Huis Bono Huis
8. Enzo Bonito David Tonizza Marcel Kiefer
9. Jarno Opmeer Nicolas Longuet Dani Moreno
10. Brendon Leigh Michael Romanidis Nicolas Longuet

Klasyfikacje po trzecim tygodniu: 

  • Klasyfikacja kierowców
# Kierowca Zespół Punkty
1. Jarno Opmeer 153
2. Frederik Rasmussen 134
3. Marcel Kiefer 121
4. Nicolas Longuet 88
5. Daniel Bereznay 70
6. David Tonizza 65
7. Brendon Leigh 54
8. Dani Moreno 42
9. Álvaro Carretón 36
10. Joni Törmälä 33
  • Klasyfikacja konstruktorów
# Zespół Punkty
1. 255
2. 223
3. 93
4. 86
5. 74
6. 44
7. 43
8. 41
9. 32
10. 18

Emocje związane z F1 Esports Series powrócą 16 i 17 grudnia, gdy rozegrane zostaną ostatnie trzy wyścigi na Suzuce, Autódromo Hermanos Rodríguez oraz Interlagos.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czołowa ósemka na start – finały Monte Snack #BRB Cup 1v1 w LoL-a już w ten weekend

Zakończyły się kwalifikacje do Monte Snack #BRB Cup 1v1. Spośród ponad dziesięciu tysięcy graczy do ostatniego etapu zakwalifikowało się ośmiu najleps...