fot. Riot Games

Święto narodowe w Argentynie. Josedeodo zagra dla FlyQuest

Żaden argentyński kibic League of Legends wczoraj nie zasnął. Dobrze, że dzisiaj sobota, to przynajmniej nikt nie musiał wykorzystywać dnia wolnego. FlyQuest potwierdziło bowiem, że leśnikiem formacji na 2021 rok będzie Brandon Joel „Josedeodo” Villegas. 20-latek będzie pierwszym przedstawicielem swojego kraju w elitarnych rozgrywkach LCS.

O takiej ewentualności przed kilkoma dniami podczas swojego transferowego show mówił Jacob Wolf. Dziennikarz przekazał, że FlyQuest osiągnęło werbalne porozumienie z Rainbow7, czyli dotychczasowym pracodawcą Josedeodo. Te informacje wywołały oczywiście euforię w domach argentyńskich fanów LoL-a, bo Wolf odznacza się przecież niesłychaną skutecznością w swojej pracy nad doniesieniami transferowymi i nigdy nie rzuca słów na wiatr. I rzeczywiście, późnym piątkowym wieczorem amerykańska organizacja opublikowała film, w którym zaprezentowała Villegasa jako nowego leśnika. W materiale pojawili się również wielcy piłkarze – Diego Maradona oraz Leo Messi – w ojczyźnie stawiani na równi z Bogiem. Josedeodo raczej nie grozi osiągnięcie takiego statusu, natomiast bez wątpienia będzie mógł liczyć na wsparcie setek tysięcy rodaków.

Przed graczem niełatwe zadanie, bo musi wskoczyć w buty jednego z najlepszych specjalistów w regionie, Lucasa „Santorina” Larsena, który przeniósł się do Teamu Liquid. Potwierdzenie angażu Josedeodo to dopiero wstęp do wielu ogłoszeń, które FlyQuest przygotowuje na najbliższe dni lub tygodnie. Do drużyny według plotek dołączyć ma jeszcze czterech nowych zawodników – toplaner Eric „Licorice” Ritchie, środkowy Cristian „Palafox” Palafox, strzelec Johnson „Johnsun” Nguyen i wreszcie wspierający David „Diamond” Bérubé. Co wy wiecie o generalnych remontach?

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, tak najprawdopodobniej będzie wyglądał skład FlyQuest w LCS 2021:

Eric „Licorice” Ritchie
Brandon Joel „Josedeodo” Villegas
Cristian „Palafox” Palafox
Johnson „Johnsun” Nguyen
David „Diamond”  Bérubé

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CEO Cloud9 zdradza kulisy transferu Perkza. "Był gotów na mniejszą pensję, byle grać w najlepszym zespole"

Mimo że o transferze Luki "Perkza" Perkovicia do Cloud9 mówiło się już od jakiegoś czasu, dopiero wczoraj amerykańska organizacja oficjalnie potwierdz...