fot. Riot Games/David Lee

Nastaje nowa era. PowerOfEvil następcą Bjergsena na środkowej alei TSM-u

Zakończenie kariery gracza przez Bjergsena zostawiło LCS z ogromną próżnią, której nie mógłby wypełnić byle jaki zawodnik – powiedział właściciel Cloud9, Jack Etienne. Co prawda bardziej chodziło mu o dołączenie Luki „Perkza” Perkovicia do C9, ale jeśli zamienić „LCS” na „TSM” w wypowiedzi CEO amerykańskiej organizacji, to zdanie również byłoby prawdziwe. Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że Søren „Bjergsen” Bjerg był ikoną TSM-u w ostatnich latach i postawienie przez niego kropki w karierze profesjonalnego gracza było niemałym szokiem.

Po otrząśnięciu się z tego szoku zrodziło się pytanie – kto zostanie następcą Duńczyka w barwach TSM-u? W dotychczasowych doniesieniach najczęściej w tej kategorii przewijał się Tristan „PowerOfEvil” Schrage i doniesienia te okazały się jak najbardziej prawdziwe. Dziś 23-latek został zaprezentowany jako nowy midlaner zespołu.

„Następca” Bjergsena to jednak coś więcej niż tylko zajęcie jego miejsca w składzie. Przed niemieckim zawodnikiem nie lada wyzwanie, aby wypełnić lukę po ustąpieniu Bjerga – w końcu to właśnie Duńczyk przez siedem lat nieustannie bronił środkowej linii TSM-u, a wiele sukcesów w barwach tego zespołu czyni go jeszcze większą legendą zespołu. I choć trudno oczekiwać, by PowerOfEvil został drugim Bjergsenem, to na pewno część kibiców będzie tak go postrzegać, widząc w nim nową nadzieję dla swojej ulubionej formacji i licząc, że osiągnie co najmniej tyle samo, co Søren Bjerg. A wiemy, jak zawzięci potrafią być niektórzy fani. Zero presji, PoE.

Żarty żartami, kiwi kiwi, a wakat (na topie) wakatem (na topie). Wciąż nie wiadomo – przynajmniej oficjalnie – jak będzie się prezentował ostateczny skład TSM-u na nadchodzący sezon LCS przez brak toplanera. Nieoficjalnie natomiast do drużyny ma dołączyć Heo „Huni” Seong-hoon, według wcześniejszych doniesień Jacoba Wolfa. Jeśli wierzycie w jego doniesienia, to pozostaje jeszcze jedno pytanie – kiedy TSM zaprezentuje swój ostatni element układanki na sezon 2021.


Śledź transfery na scenie League of Legends razem z Cybersport.pl:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sprout krok bliżej Pro Ligi, Wisła spada do dolnej drabinki MDL-a

Sprout postawiło pierwszy krok na drodze do awansu do ESL Pro League. Ekipa Pawła "dychy" Dychy i Michała "snatchiego" Rudzkiego w swoim pierwszym mec...