Wczoraj na linii startu Ambush Female Autumn Cup pojawiły się w sumie 22 Polki. Dla dziesięciu z nich przygoda z online'ową imprezą zakończyła się jednak już na fazie grupowej, pozostała jedenastka natomiast już dziś powalczy w play-offach.

Niespodziewanie już na tak wczesnym etapie z gry odpadły triumfatorki ubiegłoroczny ESL Sprite Mistrzostw Kobiet, czyli reprezentantki Arcane Wave. Angelika "Angieee" Kumorkiewicz i jej koleżanki wygrały zaledwie jeden mecz w zbiorze C, ogrywając High Coast Female, ale ponadto uznały wyższość swoich rodaczek z Izako Boars Ladies i HaLKoooo. W efekcie to właśnie te dwie ostatnie drużyny zobaczymy w fazie pucharowej. W tej wystąpi także Klaudia "klaudia" Beczkiewicz, której Galaxy Racer Female zgodnie z oczekiwaniami zdominowało grupę A, wyrzucając za burtę m.in. Julię "bullet girl" Kurzyńską i pozostałe członkinie 90s bots. Internetowej imprezy nie zwojowały także zawodniczki RISE, które z kompletem porażek finiszowały na ostatniej lokacie z w zbiorze B.

Końcowy układ tabel poszczególnych grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Galaxy Racer Female 3 3 0 1. NOFEAR5 3 3 0
2. Project C 3 1 2 2. TH2CC 3 2 1
3. pride 3 1 2 3. CPH Flames Female 3 1 2
4. 90s bots 3 1 2 4. RISE 3 0 3
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Izako Boars Ladies 3 3 0 1. Vodafone Giants Red 3 3 0
2. HaLKoooo 3 2 1 2. Fragbox Female 3 2 1
3. Arcane Wave 3 1 2 3. Ambush Female 3 1 2
4. High Coast Female 3 0 3 4. Percivux 3 0 3

Nie ma jednak czasu na odpoczynek, bo już dziś rozegrane zostaną play-offy. Wszystko rozpocznie się o godzinie 16:00 od ćwierćfinałów, w których zastosowany zostanie system BO1. Godzinę później będą mieć miejsce półfinały, natomiast finał zaplanowano na 20:00 – w tych dwóch ostatnich fazach oglądać będziemy już format BO3. A jaki los czeka Polki? Już na początku niedzielnych zmagań klaudia i jej koleżanki z Galaxy Racer zmierzą się z Polkami z HalKoooo. Z kolei reprezentantki kobiecej sekcji Izako Boars czeka mecz z międzynarodowym miksem Project C.

Pary pierwszej rundy play-offów wyglądają następująco:

vs vs
Galaxy Racer Female HaLKoooo Izako Boars Ladies Project C
vs vs
NOFEAR5 Fragbox Female Vodafone Giants Red TH2CC

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Przypomnijmy, że łączna pula nagród Ambush Female Autumn Cup wyniesie 1,5 tysiąca euro, z czego tysiąc euro przypadnie w udziale triumfatorkom, zaś pozostałe 500 euro przypadnie drużynie z drugiego miejsca. Pozostałe zespoły zakończą udział w imprezie z pustymi rękami.