fot. Riot Games/Michał Konkol

Upset o krok od Fnatic? Według ostatnich doniesień rozmowy z Astralis są na finiszu

Po rozstaniu Fnatic z Martinem „Rekklesem” Larssonem pojawiło się pytanie, kto zajmie miejsce legendy pomarańczowo-czarnych na pozycji botlanera. I choć po dziś dzień nie znamy na nie oficjalnej odpowiedzi, to w kuluarach często pojawia się Elias „Upset” Lipp. I wygląda na to, że to faktycznie Niemiec zostanie nowym marksmanem Fnatic, przynajmniej jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom Pablo Suáreza z Esportmaniacos. Jak poinformował hiszpański dziennikarz, wicemistrzowie Europy są rzekomo o krok od podpisania umowy z Astralis dotyczącej wykupu Lippa.

Samemu odejściu Upseta trudno się dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią prezentację składu LoL-a Astralis. W niej Lipp się nie pojawił, a zamiast niego na bocie znalazł się Jesper „Jeskla” Strømberg. A skoro dotychczasowa umowa Upseta miała obowiązywać jeszcze przez rok, raczej nie byłoby mu w smak siedzenie na ławce i oczekiwanie na wpadkę wyjściowego zawodnika lub gra w akademii.

CZYTAJ TEŻ:
Zaskoczeń brak. Poznaliśmy cały skład Astralis w LoL-a!

Znacznie lepszym rozwiązaniem było znalezienie formacji… na przykład broniącej tytułu wicemistrza Europy, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny tam wakat. Możliwość dołączenia akurat Upseta do Fnatic nie powinna raczej nikogo zaskakiwać, zwłaszcza mając w pamięci ogłoszenie Juša „Crownshota” Marušiča, który oznajmił, że nie udało mu się znaleźć miejsca w żadnym składzie drużyny z LEC lub LCS na przyszły sezon profesjonalnych rozgrywek.

Niewykluczone jednak, że nie tylko nie zobaczymy w barwach Fnatic dawnego tercetu z MAD Lions, ale nawet zostanie rozerwany dotychczasowy duet. A to z powodu rzekomych zmian na środkowej alei FNC – już od blisko miesiąca mówi się o wylocie Tima „Nemesisa” Lipovšeka, którego miejsce miałby zająć Yasin „Nisqy” Dinçer. I choć do niedawna te doniesienia znajdowały się tylko w sferze plotek, to dotychczasowy pracodawca Belga z Cloud9, Jack Etienne, w rozmowie z Duncanem „Thorinem” Shieldsem zdradził, że faktycznie Nisqy do Fnatic dołączy.

Tak – według dotychczasowych plotek – prezentuje się skład Fnatic na LEC 2021:

Gabriël „Bwipo” Rau
Oskar „Selfmade” Boderek
Yasin „Nisqy” Dinçer
Elias „Upset” Lipp
Zdravets „Hylissang” Galabov

Śledź karuzelę transferową na scenie League of Legends z Cybersport.pl:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MICHU i spółka poznali rywali w ćwierćfinale Flashpointa

Dla czterech ekip przygoda z drugim sezonem Flashpointa dobiegła już końca. W gronie tym finalnie nie znalazł się jednak Team Envy, który dzięki niedz...