Od startu Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 dzieli nas jeszcze prawie miesiąc, ale mimo to już dziś poznaliśmy wszystkich uczestników nadchodzącej imprezy. Wszystko dlatego, że właśnie rozdane zostały zaproszenia ustalane na podstawie rankingu ESL.

Przepustki przygotowane dla Europy zgarnęły ostatecznie Astralis oraz Complexity Gaming, które w najnowszym notowaniu znalazły się odpowiednio na miejscach czwartym i piątym. Bilet dla regionu CIS przypadł z kolei w udziale okupującemu najniższy stopień podium Natus Vincere, zaś zaproszenie dla Ameryki Północnej wpadło w ręce Evil Geniuses – ci obecnie ulokowani są na dziewiątej pozycji. Pozostała czwórka uczestników nie musiała natomiast oglądać się na ranking, bo już wcześniej wywalczyła ona sobie ona udział dzięki triumfom w DreamHack Open Fall, IEM New York i IEM Beijing-Haidian.

W tej sytuacji na turnieju zagrają następujące ekipy:

Astralis Chaos Esports Club Complexity Gaming Evil Geniuses
FURIA Esports Heroic Natus Vincere Team Vitality

Przypomnijmy, że początkowo IEM Global Challenge 2020 planowany był jako lan i miał odbyć się w Kolonii. Niestety sytuacja epidemiologiczna na świecie sprawiła, że organizatorzy musieli zmienić plany – ostatecznie impreza będzie mieć miejsce w internecie między 15 a 20 grudnia, zaś jej łączna pula nagród wyniesie pół miliona dolarów.