STS
fot. twitter.com/rblzgaming

Genialny nastolatek nie zwalnia tempa. Kolejny tydzień z samymi zwycięstwami

Zakończyła się już piąta Liga Weekendowa w FIFA 21. Jej bohaterem, po raz kolejny, został Anders Vejrgang, niezwykłe utalentowany nastolatek z Danii. Młody esportowiec i tym razem nie poniósł nawet jednej porażki i aktualnie może pochwalić się niesamowitym bilansem spotkań wynoszącym 180:0.

To jednak nie pierwszy raz kiedy w mediach branżowych jest głośno o młodym zawodniku. Anders Vejrgang swój nieprzeciętny talent do gry w FIFĘ pokazał nam już kilka lat temu. Jak zdradził w wywiadzie dla Bleacher Report: – Miałem zaledwie pięć lat, kiedy zagrałem w swoją pierwszą grę z serii FIFA. To, że jestem w tym naprawdę dobry, zrozumiałem natomiast w 2017 roku. Wtedy wziąłem udział w swoim pierwszym turnieju i od razu doszedłem do ćwierćfinału. Tamto spotkanie przegrałem zresztą z późniejszym finalistą. Tego samego dnia udało mi się natomiast pokonać ówczesnego mistrza Danii, Fredberga – wspominał Vejrgang.

Turniej w Aalborg był przełomowym momentem dla młodego gracza. W następnych tygodniach cała duńska scena esportowa mówiła głównie o tym, że mistrz tego kraju został pokonany przez zaledwie 12-letniego zawodnika. Do rodziców Vejrganga od razu zaczęły telefonować najlepsze krajowe organizacje esportowe, sponsorzy czy trenerzy zainteresowani współpracą z młodym zawodnikiem. Już w 2018 roku nastoletni Duńczyk wygrał na różnego rodzaju turniejach nagrody o wartości około 40 tysięcy dolarów, a jego karierę zaczął nadzorować profesjonalny agent.

Latem 2020 roku Anders Vejrgang zrobił kolejny ważny krok w swojej karierze i przeniósł się do zespołu z Lipska. Esportowa drużyna RBLZ Gaming, po bardzo słabych występach w poprzednim sezonie (zaledwie trzynasta pozycja w ligowej tabeli), postanowiła bowiem przebudować swój skład. Jednym z jej nowych nabytków został właśnie genialny 14-latek.

Niestety na oficjalny debiut Vejrganga w Bundeslidze będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Według obowiązujących przepisów Duńczyk musi najpierw ukończyć szesnaście lat, zanim będzie mógł reprezentować niemiecką drużynę w oficjalnych rozgrywkach esportowych. W związku z tym ma on przed sobą jeszcze kilkanaście miesięcy na szlifowanie swoich umiejętności. Póki co nikt nie ma wątpliwości, że idzie mu po prostu perfekcyjnie, a o jego aktualnych wyczynach jest głośno w całym środowisku związanym z serią FIFA.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 23 listopada 2020

– 1. Wisła All in! Games Kraków 6739 pkt SZPERO – mynio – jedqr – hades – ponczek – Loord (t) 2 2. Illuminar Gaming 6...