fot. Maciej Kołek

Gambit pierwszym rywalem Illuminar na DreamHack Open November

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po najważniejszych meczach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020, a już trzeba szykować się do międzynarodowych rozgrywek bezpośrednio związanych z krajowym czempionatem. W tym tygodniu odbędzie się wszakże DreamHack Open November, w którym nadwiślańskie rejony reprezentować będzie oczywiście Illuminar Gaming. Nasi rodacy dziś poznali swoich grupowych rywali.

Podopieczni Adriana „IMD” Piepera prawo występu w internetowym turnieju wywalczyli sobie dzięki wygranej w ESL MP. Czy sukces na krajowym podwórku przerodzi się w dobre wyniki na arenie europejskiej? Tak naprawdę „sprawdzam” będziemy mogli powiedzieć dopiero po zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2021, w których iHG także weźmie udział. To jednak dopiero za jakiś czas, a na razie wszystkie oczy będą zwrócone w kierunku DreamHacka. Słabo obsadzonego DreamHacka, dodajmy. I bynajmniej nie chodzi tu o jakieś pompowanie balonika; nie zamierzamy też twierdzić, że zwycięstwo będzie obowiązkiem, bo od 2015 minęło już trochę czasu. Niemniej trzeba po prostu głośno i wyraźnie powiedzieć, że na liście uczestników próżno szukać ścisłej czołówki. Nie będzie nikogo z najlepszej dziesiątki czy nawet piętnastki światowego rankingu – turniej warto więc potraktować nie jako cel sam w sobie, a trampolinę do dalszego rozwoju.

O nieobecnych kilka słów już powiedzieliśmy, to przejdźmy wreszcie do rywali Illuminar. Silną reprezentację wystawi region CIS – Team Spirit, Nemiga Gaming oraz Gambit Esports to drużyny, których bez dwóch zdań należy się obawiać; tego uczy historia. Dwójka wymieniona na końcu trafiła do grupy oznaczonej literką B, a w niej znalazło się także iHG. Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka w czwartek o 13:00 rozpoczną swoją kampanię od starcia z Gambit. Stawkę uzupełni fińskie KOVA Esports. Zbiór A zdominowali natomiast Skandynawowie. Oprócz mało znanych Szwedów z flowskoli i Duńczyków z AGF Esport do akcji wkroczy także Apeks z Dennisem „dennisem” Edmanem oraz Joakimem „jkaemem” Myrbostadem na czele.

Pary pierwszej rundy, która zaplanowana jest na czwartek, prezentują się następująco:

Grupa A

Grupa B

vs vs
flowskola Team Spirit Gambit Esports Illuminar Gaming
vs vs
Apeks AGF Esport Nemiga Gaming KOVA Esports

Pula nagród zaplanowanych na 26-29 listopada zawodów to 100 tysięcy dolarów. A format? Faza grupowa z drabinką podwójnej eliminacji i wszystkimi meczami w trybie BO3. Dwie wygrane mapy dadzą także zwycięstwo w półfinałach, bardziej trzeba będzie się za to wysilić w meczu o tytuł. BO5 na DreamHacku Open? Otóż tak!

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nisqy, Cloud9, LCS 2020

Fnatic z nowym midlanerem – Nisqy wraca do Europy

Coraz mniej niewiadomych dotyczących składu Fnatic na nadchodzący sezon League of Legends European Championship. Mimo że wciąż nie znamy botlanera for...