TSM nie zakończył sezonu w dobrym stylu. Fani amerykańskiej organizacji mogli cieszyć się z mistrzostwa Summer Splitu League of Legends Championship Series. Jednak już pierwsze miesiące jesieni musiały wywołać zażenowanie, a wszystko przez występ organizacji Andy'ego "Reginalda" Dinha na Worlds 2020. TSM do grup losowany był z pierwszego koszyka, a zakończył swój zbiór na ostatniej pozycji i to z wynikiem 0-6. Zespół czekały zmiany i jedną z nich było pozbycie się Sergena "Broken Blade'a" Çelika w zeszłym tygodniu. Niemiec znalazł już jednak nowy dom i jest nim FC Schalke 04.

Czy dołączenie toplanera do esportowej dywizji niemieckiego klubu sportowego jest zaskoczeniem? Oczywiście, że nie. O angażu Broken Blade'a w Schalke na przyszły sezon mówiono już od jakiegoś czasu, a konkretniej od początku poprzedniego tygodnia. To wtedy podczas Free Agency Show Jacob Wolf zdradził, że Çelik zamierza w kolejnym roku rywalizować w Europie w niebieskim trykocie. Od tamtego czasu wszystkie elementy puzzli stopniowo się układały. W samym Schalke powstał wakat na górnej alejce, a główny zainteresowany pożegnał się z TSM-em. Ogłoszenie wydawało się więc zaledwie kwestią czasu.

Pomimo niemieckiego obywatelstwa i tureckiego pochodzenia, będzie to zaledwie druga okazja Broken Blade'a do gry na Starym Kontynencie w jego ponad czteroletniej karierze. Zaczynał on od reprezentowania Mysterious Monkeys w 2016 roku, chociaż organizacja dostała się do EU LCS dopiero rok później. Sam Çelik następne dwa lata spędził w lidze tureckiej, gdzie występował w szeregach Dark Passage czy Galatasaray Esports.

Na chwilę obecną samemu Schalke 04 brakuje jednego gracza, żeby skompletować podstawowy skład na przyszły sezon. Wolne miejsce wciąż znajduje się na pozycji strzelca.

Tak prezentuje się obecnie skład League of Legends TSM-u: 

Sergen "Broken Blade" Çelik
Erberk "Gilius" Demir
Felix "Abbedagge" Braun
Dino "LIMIT" Tot

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule: