Składy większości drużyn w League of Legends European Championship są skompletowane. Do dziś pod znakiem zapytania stała obsada górnej alejki MAD Lions, ale i ta luka została już wypełniona. Nowym toplanerem zespołu z Europy będzie İrfan "Armut" Berk Tükek.

Turecki gracz miniony rok spędził w barwach występującego w jego rodzimej lidze SuperMassive. To właśnie pod banderą tej organizacji 21-latek świętował między innymi mistrzostwo letniego splitu Turkish Championship League. Triumf w lokalnych rozgrywkach pozwolił Armutowi i kolegom zameldować się na mistrzostwach świata w Szanghaju. Występ reprezentantów TCL zakończył się jednak już po fazie play-in, choć drużyna zostawiła po sobie dobre wrażenie. SUP walczyło wszak do ostatniego meczu o przepustkę na turniej główny, ulegając ostatecznie Unicorns of Love w decydującym spotkaniu.

CZYTAJ TEŻ:
Nisqy: Nie rozwiążę wszystkich problemów, ale uczynię Fnatic lepszą drużyną

Miejsce Turkowi na górnej linii zwolnił Andrei "Orome" Popa, który przeszło tydzień temu zawitał na listę wolnych agentów. Co ciekawe, ostatnim występem Rumuna w barwach MAD Lions był mecz... przeciwko SuperMassive. Orome i Armut stanęli zmierzyli się między sobą na topie w ramach rundy eliminacyjnej play-inów Worlds 2020, a po liczącym pięć gier pojedynku górą z tej batalii wyszła uchodząca za underdoga formacja z Turcji. Postawa popularnych Lwów na przestrzeni zawodów w Chinach została więc negatywnie odebrana przez kibiców, czemu oczywiście nie można się dziwić, wszak 19-20. miejsce na docelowej imprezie sezonu było sporym rozczarowaniem. Nowy nabytek uczestnika LEC ma więc być odpowiedzią na tegoroczne niepowodzenie podczas mistrzostw świata, jak i wzmocnieniem, które pozwoli pozostać w walce o medale na Starym Kontynencie. Czy jednak faktycznie tak będzie? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Tak prezentuje się skład MAD Lions na przyszły sezon w League of Legends: 

İrfan "Armut" Berk Tükek
Javier "Elyoya" Prades
Zhiqiang "Shad0w" Zhao
Marek "Humanoid" Brázda
Matyáš "Carzzy" Orság
Norman "Kaiser" Kaiser

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule: