fot. ESL/Adam Łakomy

Koniec walki Illuminar o mistrzostwo DH Open. Polacy nie dają rady Spirit

Wczoraj po niezwykle emocjonującym meczu Illuminar Gaming zapewniło sobie miejsce w play-offach DreamHack Open November, pokonując Nemigę 2:1. Niestety, długo w tym etapie zmagań Polaków nie oglądaliśmy – dziś ESL Mistrzowie Polski mimo całkiem udanego startu musieli uznać wyższość Teamu Spirit i w efekcie pożegnali się z zawodami w półfinale.

Illuminar Gaming 0:2 Team Spirit
Train 12:16 Dust2 9:16 Mirage

Zmagania na Trainie po prostu nie mogły lepiej rozpocząć się dla polskiego składu. Ten mimo gry po stronie atakującej był w stanie postawić trudne warunki rywalom i po upływie zaledwie kilku minut prowadził już 6:0. W końcu jednak i Spirit otworzyło swój dorobek, a co równie ważne, jeszcze przed przerwą odrobiło część strat, przez co piątka z Europy Wschodniej znalazła się w nie najgorszym położeniu przed zmianą stron. Zresztą Artem „iDISBALANCE” Egorov i partnerzy odegrali się iHG za serię z początku meczu jeszcze dłuższym pasmem zwycięstw. Rosyjsko-ukraińska formacja wygrała bowiem aż 8 rund po przejściu do roli terrorystów, co stanowiło niemal nokautujący cios dla naszych rodaków. Ci zebrali się wprawdzie na krótki zryw, ale na dłuższą metę nie miało to większego znaczenia – porażka ESL Mistrzów Polski była już nieunikniona.


Aktualne informacje o DreamHack Open November 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Początek rywalizacji na Duście2 to była gra do jednej bramki. Choć w poszczególnych rundach wydawało się, że Illuminar ma szansę na przełamanie impasu, to pierwszy sukces przyszedł dopiero w momencie, gdy na tablicy widniał wynik 6:0 dla Spirit. Mało tego, nawet gdy nasi rodacy doszli do głosu, nie trwało to długo – po dwóch wygranych inicjatywę na nowo przejęli rywale i nie oddali jej już niemal do samego końca pierwszej połowy. Illuminar zdołało jeszcze na moment zerwać się do walki i zmniejszyło straty do siedmiu punktów, ale nie ulegało wątpliwości, że o awans do finału będzie niezwykle trudno. Tym bardziej po przegranych dwóch rundach po stronie atakującej, bo Spirit od wygranej dzieliły już tylko trzy zwycięstwa. Illuminar z pełnym wyposażeniem radziło sobie już znacznie lepiej i wreszcie zaczęło odrabiać straty, ale losów starcia na Duście2 nie udało się już odmienić. W 24. rundzie Spirit doprowadziło do punktu meczowego i już przy pierwszej próbie dopełniło dzieła zniszczenia.

Jeszcze dziś drugi półfinał turnieju pomiędzy Gamibt i AGF, a sam finał zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 18. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open November 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All in! Games Kraków SZPERO ESL Mistrzostwa Polski ESL MP

Polacy po raz siódmy zaatakują Nine to Five. Zagrają m.in. Illuminar i Wisła

Mimo że szósta odsłona Nine to Five jeszcze trwa, to my poznaliśmy już uczestników odsłony siódmej. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście graczy z...