Po nieudanym ósmym sezonie w League of Legends dla SK Telecom T1 zespół zdecydował się na niemałe roszady, rezygnując między innymi z usług Bae "Banga" Jun-sika. Strzelec zdecydował się wtedy opuścić Koreę i przeniósł się do Ameryki Północnej, gdzie za dużo nie osiągnął. Najwyraźniej głód sukcesów powrócił 24-latkowi, jako że został on dzisiaj oficjalnie nowym botlanerem Afreeca Freecs.

Nowy zespół Koreańczyka dokonuje kompletnej przebudowy, wszak z poprzedniej podstawowej ekipy pozostał jedynie Song "Fly" Yong-jun. Dla organizacji sukcesem nie będzie nic innego niż wysoka lokata w League of Legends Champions Korea oraz kolejny bilet na Worlds. Zachodni fani poznali ją w końcu w 2018 roku, kiedy to doszła ona aż do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata. W powrocie na najważniejszy czempionat w kalendarzu LoL-a drużynie ma pomóc także nowo zakontraktowany Son "Lehends" Si-woo.

Wspierający jeszcze rok temu był częścią słynnego składu Griffin, który dwukrotnie pokonał G2 Esports w fazie grupowej Worlds 2019. Niefortunnie dla fanów organizacji, nieprzyjemne sytuacje za kulisami sprawiły, że trójka graczy, w tym Lehends, opuściła Griffin. Od tamtego czasu 21-latek występował pod banderą Hanwha Life, jednakże bez większych sukcesów. Zespół zajął kolejno ósme i dziewiąte miejsce w Spring i Summer Splicie LCK, co zmotywowało między innymi Lehendsa do odejścia.

Czy najnowsza piątka Afreeca Freecs jest w stanie powalczyć o mistrzostwo? Spekulacje spekulacjami, lecz z pewnością można stwierdzić, że jest ciekawym eksperymentem. Poza Bangem i Lehendsem znajdziemy w składzie innego weterana sceny, Songa "Fly" Yong-juna, który na najwyższym szczeblu rozgrywek w Korei gra od 2014 roku. Dodatkowo biało-niebieskie trykoty Afreeca Freecs przywdzieją Lee "Dread" Jin-hyeok oraz Kim "Kiin" Gi-in. Pierwszy z nich to młody leśnik, który został awansowany do głównej ekipy z akademii i może okazać się jednym z fenomenów 2021 roku. Drugi za to od końca 2017 roku pozostaje lojalny organizacji i w najbliższym sezonie niewątpliwie będzie pragnął udowodnić swoją wartość.

Tak prezentuje się obecnie skład Afreeca Freecs na przyszły sezon w League of Legends: 

Kim "Kiin" Gi-in
Lee "Dread" Jin-hyeok
Song "Fly" Yong-jun
Bae "Bang" Jun-sik
Son "Lehends" Si-woo

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule: