fot. Riot Games

Riot wypowiada wojnę graczom smurfującym w VALORANCIE

Smurfing to obok cheatowania jeden z największych problemów, z jakimi muszą mierzyć się zarówno twórcy gier sieciowych, jak i sami gracze. Wszak rywalizacja z lepszymi od siebie zawodnikami, którzy dzięki celowemu przegrywaniu wylądowali na niższych rangach, niż powinni, nigdy nie należy do przyjemnych rzeczy i zwykle przyprawia nas o frustrację, jednocześnie zniechęcając do samej produkcji.

Doskonale sprawę z tego stanu rzeczy zdaje sobie również Riot Games, które w tej sytuacji postanowiło wypowiedzieć wojnę smurfom w VALORANCIE. Dlatego też w samym systemie rankingowym mają nastąpić pewne zmiany, w wyniku których do wejścia na odpowiedni szczebel rankedów nie wystarczy już samo rozegranie dziesięciu spotkań z minimalnym stopniem zaangażowania. Zamiast tego trzeba będzie odnieść dziesięć zwycięstw, co uczyni cały proces smurfowania o wiele trudniejszym, bo przecież celowa słabsza gra może skutkować kolejnymi porażkami, co w efekcie wydłuży cały proces uzyskiwania rangi.

Kiedy doczekamy się owej zmiany? Jak za pośrednictwem serwisu Reddit zapewniła jedna z pracowniczek Riotu, Sara Dadafshar, stanie się to wraz z nadejściem kolejnego patcha. Co prawda nie wiadomo, kiedy dokładnie ten się pojawi, aczkolwiek dziś mijają trzy tygodnie od ukazania się aktualizacji oznaczonej numerem 1.12, co pozwala domniemywać, że następny update zostanie udostępniony szybciej niż później.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mistrz Korei na ratunek. Effort nowym wspierającym SANDBOX Gaming

Nie sposób być organizacją pokroju T1, która w swojej historii trzykrotnie triumfowała na Mistrzostwach Świata w League of Legends i nie oczekiwać cor...