fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Mistrz Korei na ratunek. Effort nowym wspierającym SANDBOX Gaming

Nie sposób być organizacją pokroju T1, która w swojej historii trzykrotnie triumfowała na Mistrzostwach Świata w League of Legends i nie oczekiwać coraz to kolejnych trofeów. W tym roku reprezentanci T1 mogli pochwalić się tylko jednym złotem i to tym zdobytym podczas Spring Splitu. Lee „Faker” Sang-hyeok i spółka nie zdołali nawet zakwalifikować się podczas lata na Worlds, co naturalnie prognozowało zmiany w składzie. Dzisiaj świat obiegła informacja o kolejnym transferze w Korei – Lee „Effort” Sang-ho zmienia T1 na SANDBOX Gaming.


Odejścia dotychczasowego wspierającego można się było poniekąd spodziewać i to nie tylko ze względu na plotki zza kulis, które o tym mówiły. Pewnego rodzaju zapowiedzią braku miejsca w składzie T1 dla Efforta było zatrudnienie Ryu „Kerii” Min-seoka, który w tym roku awansował do ćwierćfinałów Worlds 2020. Pozostawało więc spekulować, gdzie pójdzie Sang-ho, chociaż wspomniane doniesienia sugerowały SANDBOX Gaming, co faktycznie doszło do skutku. Od kolejnego sezonu Effort będzie starał się wywindować poziom gry swojego nowego zespołu.

Mówimy wywindować, wszak ekipa Parka „Summita” Woo-taego nie osiągnęła zadowalających rezultatów w kończącym się powoli roku. Koniec końców, kolejno dziewiąta i siódma lokata we wiosennej i letniej rundzie League of Legends Champions Korea mało kogo usatysfakcjonuje. Mierne wyniki idą w parze z rotacjami, dlatego też od dawna można zauważyć niemałe zmiany w szeregach SANDBOX. Kupno Efforta to zaledwie następny element układanki, jednak czy ostatni? Na chwilę obecną zespół posiada ośmiu zawodników, bez zmienników na górną i środkową alejkę.

Tak prezentuje się obecnie skład SANDBOX Gaming na przyszły sezon w League of Legends: 

Park „Summit” Woo-tae
Kim „Croco” Dong-beom
Kim „OnFleek” Jang-gyeom
Yoo „FATE” Sy-hyeok
Han „Leo” Gyeo-re
Moon „Route” Geom-su
Lee „Effort” Sang-ho
Jeong „Kabbie” Sang-hyeon

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pożegnań ciąg dalszy. Crown również kończy karierę profesjonalnego gracza

Do grona zawodników ze ścisłej czołówki League of Legends, którzy w ciągu ostatnich tygodni lub miesięcy ogłosili koniec kariery profesjonalnego gracz...