Sprout dycha
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

dycha i snatchie poza składem Sprout!

Kilka tygodni temu internet obiegły doniesienia o rzekomych zmianach w Sprout, w wyniku których z ekipą pożegnać by się mieli Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki. I gdy wydawało się, że była to tylko kaczka dziennikarska, a Polacy nadal będą reprezentować barwy niemieckiej organizacji, nagle pojawiło się oficjalne potwierdzenie – nasi rodacy wylądowali na ławce rezerwowych.

Z ciężkim sercem ogłaszamy znaczącą zmianę w naszym składzie CS:GO. Nasi drodzy Polacy, snatchie i dycha, zostali usunięci z podstawowego składu ze skutkiem natychmiastowym – komunikat o takiej treści został opublikowany przez Sprout za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tym samym dobiega końca przygoda naszych rodaków, którzy w barwach swojego dotychczasowego pracodawcy występowali przez kilka ostatnich miesięcy – Dycha od stycznia, Rudzki zaś od kwietnia. W tym czasie sięgnęli oni m.in. po mistrzostwo Niemiec, a niedawno otarli się także o awans do ESL Pro League. Ponadto mają na swoim koncie występ na DreamHack Open Fall 2020, czyli jednym z turniejów eliminacyjnych do Majora CS:GO.

Co ciekawe, sam dycha przyznał, że to on sam podjął decyzję o ustąpieniu z drużyny. – Jak już prawdopodobnie widzieliście, zdecydowałem się ustąpić ze składu i nie będę już grać dla Sprout. […] Żeby było jasne, moje odejście jest efektem wspólnego porozumienia. Organizacja postanowiła umieścić mnie i snatchiego na liście transferowej, a ja postaram się znaleźć dla siebie nowy dom tak szybko, jak to tylko możliwe – ogłosił Polak na Twitterze. Na ten moment nie wiadomo, kto przejmie zwolnione przez naszych rodaków fotele, aczkolwiek wcześniej w gronie potencjalnych kandydatów wymieniano Fritza „slaxza” Dietricha oraz Marko „kressy’ego” Đorđevicia z ALTERNATE aTTaX.

W tej sytuacji skład CS:GO Sprout prezentuje się następująco:

  • Denis „denis” Howell
  • Timo „Spiidi” Richter
  • Josef „faveN” Baumann
  • Niclas „enkay J” Krumhorn – trener
  • Paweł „dycha” Dycha – rezerwowy
  • Michał „snatchie” Rudzki – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot wypowiada wojnę graczom smurfującym w VALORANCIE

Smurfing to obok cheatowania jeden z największych problemów, z jakimi muszą mierzyć się zarówno twórcy gier sieciowych, jak i sami gracze. Wszak rywal...