fot. Riot Games

„Powiedziano mi, że negocjacje ze SwordArtem się sypią”. Doublelift zdradza kulisy przejścia na emeryturę

W zeszłym tygodniu społeczność League of Legends zszokowała informacja o emeryturze Yillianga „Doublelifta” Penga. Strzelec był ostatnim graczem z pierwszego sezonu północnoamerykańskich rozgrywek, stąd wielu ludzi okrzyknęło ten ruch końcem pewnej epoki. Jak się jednak okazuje, za zawieszeniem myszki przez Doublelifta kryje się dosyć nietypowa historia. Wychodzi na to, że za jego emeryturą stoi po prostu kiepska komunikacja w TSM-ie.

Były strzelec na jednej z transmisji potwierdził, że chciał w następnym roku grać z supportem, który jest światowej klasy i potrafi płynnie rozmawiać po angielsku. Według niego trafna komunikacja na dolnej alejce jest kluczem do sukcesu. Dlatego też Doublelift był bardzo podekscytowany potencjalnym dołączeniem Hu „SwordArta” Shuo-Chieha do TSM-u. W pewnym momencie okazało się jednak, że negocjacje nie idą po myśli włodarzy organizacji, o czym został poinformowany Peng.

Na początku przekazano mi, że dołączenie SwordArta jest potwierdzone i byłem naprawdę podekscytowany. Później powiedziano mi jednak, że negocjacje się sypią i czy nadal będę zainteresowany grą, jeżeli wspierającym zostanie Palette. Sam go proponowałem, jednakże nie mówi on po angielsku. Więc odpowiedziałem, że nie. Nie spodobało się to organizacji – przyznał Doublelift. Jak skończyła się cała historia, każdy już wie. Peng zdecydował się przejść na emeryturę, po czym nagle rozmowy ze SwordArtem wróciły na właściwy tor i Tajwańczyk zasilił finalnie szeregi TSM-u.

Amerykanin podsumował całą sytuację typowym dla niego żartem. – To wszystko pomogło mi uświadomić sobie… że lepiej mi na emeryturze – skomentował Doublelift. Kto będzie jego zastępcą w roli strzelca? Obecnie plotki mówią, że lukę po nim wypełni strzelec akademii TSM-u, Lawrence „Lost” Sze Yuy Hui. Brak na razie oficjalnego potwierdzenia ze strony drużyny.

Tak na chwilę obecną prezentuje się skład TSM-u na sezon 2021 LCS:

Heo „Huni” Seung-hoon
Mingyi „Spica” Lu
Tristan „PowerOfEvil” Schrage
Hu „SwordArt” Shuo-Chieh
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rekkles: Otrzymałem szansę, którą musiałem wykorzystać, bo nigdy więcej się nie powtórzy

Przejście Martina "Rekklesa" Larssona z Fnatic do G2 Esports z pewnością jest jednym z największych transferów trwającego offseasonu. Gdyby nie to, że...