fot. Ninjas in Pyjamas

Ninjas in Pyjamas i Leeds United nawiązują współpracę

Współpraca organizacji esportowych oraz klubów piłkarskich w obrębie esportowych produkcji futbolowych nie jest niczym nowym. W przeszłości na taki krok decydowały się m.in. Fnatic i AS Roma czy też Astralis i Juventus. Ale na tym nie koniec, bo oto przed nami kolejna tego typu kooperacja.

Plany związane ze wspólnymi działaniami w obrębie gry FIFA zapowiedziały bowiem Ninjas in Pyjamas oraz Leeds United. Wybór Leeds jest zresztą nieprzypadkowy, bo wyspiarski klub dopiero co powrócił po wielu latach przerwy do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Tym samym zyskał on też prawo do rywalizacji w ramach ruszającej na początku roku ePremier League, czyli wirtualnych rozgrywek FIFA, w których wszystkie drużyny Premier League wystawiają swoich reprezentantów. Teraz wystawi ich także ekipa z West Yorkshire – właśnie przy wsparciu NiP-u.

Współpraca z Leeds to dla Ninjas in Pyjamas ekscytujący i znaczący krok. Nasze legendarne kluby mają podobną historię zmian, a także dzielą podstawowe wartości w walce o powrót na szczyt naszych dyscyplin – przyznał Hicham Chahine, dyrektor generalny NiP-u. – Szukaliśmy pierwszorzędnego klubu z właścicielami gotowymi, by wejść głębiej w esport – mających ambicję, by wywrzeć wpływ oraz zintegrować starania sportowe, aktywizację fanów oraz komercjalizację. Jesteśmy podekscytowani naszą wspólną drogą w grze FIFA, wyglądajcie więc uważnie kolejnych ekscytujący ogłoszeń w najbliższych tygodniach – dodał.

Awans do Premier League otworzył przed klubem fantastyczne możliwości, w tym możliwość zaangażowania w ePremier League, które jest okazją do rozwoju oraz pokazania się. Tak jak Marcelo [Bielsa, trener Leeds – przyp. red.] dokonał tego z pierwszym zespołem, tak my zamierzamy zaznaczyć naszą obecność w lidze esportowej i być konkurencyjni, zaś rozpoczęcie współpracy z NiP-em daje nam świetną szansę, by tego dokonać – stwierdził Paul Bell, dyrektor wykonawczy Leeds.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pięć polskich ekip w Nine to Five 7? Izako Boars powalczą dziś o awans

Actina PACT, AVEZ Esport i Wisła All in! Games Kraków otrzymały bezpośrednie zaproszenia, zaś Illuminar Gaming wypracowało sobie awans na drodze zawod...