STS
fot. G2 Esports

paTiTek rusza po mistrzostwo VALORANT First Strike. Czy ktoś go zatrzyma?

Rusza VALORANT First Strike, czyli turniej będący zwieńczeniem mijającego powoli roku. Turniej o tyle szczególny, że podczas niego zobaczymy dwóch naszych rodaków, którzy przez kolejne dni walczyć będą o mistrzowski tytuł starokontynentalnej dywizji.

Już dziś pierwszy krok na drodze do finału spróbuje postawić Patryk „paTiTek” Fabrowski. Chociaż „spróbuje” nie jest może najlepszym określeniem, bo nie ma co tu kryć, że G2 Esports, którego zawodnikiem jest Polak, to murowany faworyt całej imprezy. I trudno się dziwić, bo Fabrowski i spółka jak dotychczas wygrali każde zawody, na których dane im było wystąpić, wielu liczy więc, że ta świetna passa zostanie przedłużona. Niemniej inni będą oczywiście chcieli ją przerwać – dziś np. spróbuje tego dokonać Orgless, ekipa Vincenta „Happy’ego” Schopenhauera, dwukrotnego triumfatora Majora CS:GO. Francuz i jego koledzy nie mają jednak na swoim koncie większych osiągnięć i nie da się ukryć, że ich ewentualne zwycięstwo traktowane będzie jak ogromna sensacja.


Aktualne informacje o europejskim VALORANT First Strike znajdziesz w naszej relacji:


Ale to wszystko dopiero po 19:00. Z kolei dwie i pół godziny wcześniej na serwerze zamelduje się Team Liquid, czyli teoretycznie drugi najlepszy zespół Europy. Adil „ScreaM” Benrlitom i spółka kilkukrotnie poznali już smak finiszu na podium, ale nie dane im było jeszcze zasmakować mistrzowskiej lokaty. Wszystko oczywiście może zmienić się w najbliższych dniach, ale aby tak się stało, gracze Liquid muszą dziś poradzić sobie z Teamem Heretics, który wydaje się być sporą niewiadomą. Skład ten został sformowany stosunkowo niedawno i chociaż zanotował już kilka ciekawych występów, to raczej miał to miejsce w turniejach niższej rangi. Pierwszym prawdziwym sprawdzianem ekipy Christiana „loWela” Garcii Antorana będzie dopiero First Strike.

Lista dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

3 grudnia

Ćwierćfinał

16:30 Team Liquid vs Team Heretics BO3
19:00 G2 Esports vs Orgless BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego VALORANT First Strike zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ninjas in Pyjamas i Leeds United nawiązują współpracę

Współpraca organizacji esportowych oraz klubów piłkarskich w obrębie esportowych produkcji futbolowych nie jest niczym nowym. W przeszłości na taki kr...