Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił organizację wirtualnych rozgrywek o ePuchar Polski. Wydarzenie podzielone będzie na dwa oddzielne turnieje: pierwszy z nich obejmie rywalizację w grze FIFA 21, drugi skupi natomiast sympatyków eFootball PES 2021. W ePucharze Polski będą mogły wziąć udział wszystkie drużyny zarejestrowane w strukturach PZPN.

Poszczególne kluby piłkarskie nie będą ograniczone ze względu na to, w jakiej lidze występują. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich drużyn, bez znaczenia czy na co dzień grają w Centralnej Lidze Juniorów, futbolu kobiecym czy futsalu. Wszystko dlatego, że cały ePuchar Polski będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy, regionalny, będzie przeznaczony dla klubów z niższych szczebli rozgrywkowych, natomiast drugi, centralny, będzie obejmował kluby od trzeciej ligi wzwyż.

Warto podkreślić, że turnieje w poszczególnych grach również będą się różnić od siebie kwestiami technicznymi. Jeśli chodzi o produkcję EA Sports to zobaczymy tam pojedynki w trybie FIFA Ultimate Team. Poszczególni zawodnicy będą mogli korzystać podczas meczów wyłącznie z polskich kart, zaś same spotkania rozgrywane będą w formacie jeden na jednego. Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o eFootball PES 2020. W grze od Konami mierzyć się będą pary. Pojedynki dwóch na dwóch rozgrywane będą wyłącznie wirtualną reprezentacją Polski.

W Pucharze Polski będzie o co walczyć. Zwycięzcy całych rozgrywek zostaną zaproszeni do udziału w specjalnych kwalifikacjach, które to wyłonią oficjalnych reprezentantów naszego kraju w eFutbolu. Najlepsi gracze będą mogli przywdziać biało-czerwoną koszulkę na mistrzostwach Europy UEFA eEURO 2021 oraz na Mistrzostwach Świata FIFA eNations Cup.

Najważniejsze daty ePucharu Polski:

  • 11.12.2020 – ostateczny termin zgłoszeń dla klubów z etapu regionalnego
  • 14.12.2020 – 20.12.2020 – etap regionalny ePucharu Polski
  • 28.12.2020 – ostateczny termin zgłoszeń dla klubów z etapu centralnego
  • 04.01.2021 – 22.01.2021 – etap centralny ePucharu Polski
  • 29-30.01.2021 – finały ePucharu Polski

Wszystkie szczegóły dotyczące rozgrywek możecie znaleźć na portalu LaczyNasPilka.pl. Osobom zainteresowanym polecamy również śledzenie profili Łączy nas eFutbol na Twitterze oraz Facebooku.

 Źródło: informacja prasowa