STS
fot. twitter.com/easportsfifa

FIFA 21 pojawiła się na nowej generacji konsol

Już od dziś gracze FIFY 21 mogą cieszyć się nową wersją gry. Ta została przygotowana specjalne z myślą o posiadaczach konsol nowej generacji. Wersja na PlayStation 5 i Xbox Series X/S prezentuje się lepiej od swoich odpowiedniczek przede wszystkim jeśli chodzi o kwestie wizualne. Fanów gry z pewnością ucieszy nowa kamera. Jest ona trochę inna […]

Już od dziś gracze FIFY 21 mogą cieszyć się nową wersją gry. Ta została przygotowana specjalne z myślą o posiadaczach konsol nowej generacji. Wersja na PlayStation 5 i Xbox Series X/S prezentuje się lepiej od swoich odpowiedniczek przede wszystkim jeśli chodzi o kwestie wizualne.

Fanów gry z pewnością ucieszy nowa kamera. Jest ona trochę inna niż w wersji znanej nam choćby z komputerów osobistych. Rozbudowana została także otoczka meczowa, którą przede wszystkim wzbogacono o dodatkowe animacje wyświetlane przed rozpoczęciem meczów. Poprawiono również całą wizualną stronę produkcji. Modyfikacji uległy przede wszystkim twarze piłkarzy, które teraz są znacznie bardziej szczegółowe, a także ruchy zawodników, które od teraz mają być bardziej realistyczne. Zadbano również o udoskonalenie wyglądu kibiców, którzy zasiadają na trybunach.

Przy okazji premiery nowej wersji gry najbardziej uprzywilejowani są posiadacze FIFY 21 na konsole PlayStation 4 lub Xbox One. Mogą oni liczyć bowiem na darmową aktualizację. Oczywiście pod warunkiem, że posiadają w swoich domach PlayStation 5 lub Xbox Series X. Inaczej sprawa wygląda z użytkownikami gry na PC. Ci, niestety, nie otrzymają zmian zaimplementowanych na nowe generacje konsol.

Zastanawialiśmy się, na którą wersję należy postawić na PC. Przyjrzeliśmy się naszym fanom i sprzętom, jakimi dysponują. […] Wtedy zrozumieliśmy, że aby uruchomić grę piątej generacji, musielibyśmy podnieść minimalne wymagania sprzętowe. Dlatego zdecydowaliśmy się zachować wersję gry na PC znaną z czwartej generacji, abyśmy mogli otworzyć drzwi dla wszystkich, którzy chcą grać w FIFA – argumentował decyzję EA SPORTS Aaron McHardy, producent wykonawczy gry FIFA 21.

Na koniec warto wspomnieć, że niektórzy szczęśliwcy mogli pobrać next-genową aktualizację dla FIFY 21 już w dniu wczorajszym. EA Sports potwierdziło jednak, że oficjalna premiera gry ma miejsce dopiero dziś, wraz z pojawieniem się w sklepach wersji pudełkowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niedługo ruszają rozgrywki o ePuchar Polski. Cały czas trwają zapisy

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił organizację wirtualnych rozgrywek o ePuchar Polski. Wydarzenie podzielone będzie na dwa oddzielne turnieje: pierws...