W sporcie tradycyjnym angażowanie młodych zawodników, by ci doskonalili się pod okiem profesjonalnych trenerów, jest już na dobrą sprawę normą. W esporcie jednak taki model funkcjonowania jest dość nowy i bez wątpienia kontrowersyjny. Zwłaszcza gdy mówimy o dużych pieniądzach.

Niemniej na taki właśnie ruch zdecydował się Team 33, nowa organizacja z siedzibą w Hollywood, która już wcześniej zapowiedziała, iż zamierza zainwestować w takie esportowe sceny, jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota 2 czy też Fortnite, przy okazji organizując turnieje w wyżej wymienionych produkcjach. A skoro już przy dywizji Fortnite'a jesteśmy – właśnie jej szeregi oficjalnie zasilił Joseph "33 Gosu" Deen i nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gracz ten ma... 8 lat. Co więcej, Deen miał zacząć treningi przy wsparciu włodarzy Teamu 33 już dwa lata temu, czyli gdy miał lat 6.

CZYTAJ TEŻ:
Dziewięcioletni profesjonalny gracz Fortnite’a zbanowany na 1460 dni! Epic komentuje

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Joseph jest z nami jako członek składu Teamu 33. Przez ostatnie kilka lat w tajemnicy wyszukiwaliśmy talenty do naszej drużyny i jesteśmy dumni, że oficjalnie udało nam się związać z Josephem – przyznał współzałożyciel organizacji, Tyler Gallagher. – Staraliśmy się, by trenował u nas przez kilka lat, bo młodzi gracze to przyszłość, a my chcemy, by zaczynali przygotowania wcześnie. W ciągu ostatnich dwóch lat wykazał się niezwykłą wytrwałością i zaangażowaniem w pracę z zespołem, trenował z drużyną niemal każdego dnia – dodał.

To sen, który się spełnił. Podczas gdy wiele innych drużyn nie brało mnie na poważnie z powodu mojego wieku, Team 33 znalazł mnie w Fortnicie i pozwolił codziennie trenować oraz uczyć się. Dziś, gdy oficjalnie zostałem członkiem zespołu, nie mógłbym być szczęśliwszy – stwierdził natomiast sam 33 Gosu. W całej sprawie istnieje jednak kilka kontrowersyjnych aspektów, jak bowiem twierdzi dziennikarz Darren Rovell, młody zawodnik miał za sam fakt podpisania umowy otrzymać aż 33 tysiące dolarów bonusu oraz wyceniany na 5 tysięcy dolarów zestaw gamingowy. Nie ma też pewności co do tego, czy przy parafowaniu kontraktu nie wykorzystano pewnych kruczków prawnych, gdyż Deen jest osobą nieletnią.