Idea sześcioosobowych składów zyskuje coraz to większą aprobatę wśród najlepszych drużyn CS:GO na świecie. Obecnie szeroką kadrę utrzymują Astralis oraz Team Vitality, a oficjalne plany zakontraktowania nadprogramowego zawodnika przedstawiły m.in. Cloud9 czy FURIA Esports. Takie rozwiązanie, zdaniem Jarka "DeKaya" Lewisa, jest też prawdopodobne w obozie Natus Vincere.

Ukraińska organizacja od przeszło roku ma pod swoimi skrzydłami dwie dywizje rywalizujące w strzelance od Valve. Oprócz głównej piątki z Oleksandrem "s1mplem" Kostylievem na czele klub posiada też juniorską sekcję, z której nie wypromował dotąd żadnego gracza. To może się jednak zmienić, bo jak pisze DeKay, siedemnastoletni Valeriy "B1T" Vakhovskyi zostanie doklejony do pierwszej drużyny w charakterze szóstego zawodnika. B1T miałby być wykorzystywany przez formację według podobnego wzorca, który obowiązuje w Vitality, gdzie Nabil "Nivera" Benrlitom zastępuje konkretnego strzelca na ustalonych mapach.

Słowo "podobnego" nie zostało tu użyte przypadkowo, gdyż występy Vakhovskyiego w dorosłym zespole NAVI mają być zdecydowanie mniej regularne, niż w przypadku Nivery. Co ciekawe, amerykański dziennikarz zawarł w swoim artykule informację, że na chwilę obecną nie oczekuje się, aby Ukrainiec całkowicie ustąpił ze składu akademii. Wątpliwe też, że utrzyma pozycję szóstego zawodnika, gdy sytuacja na świecie będzie pozwalała na organizowanie imprez offline. Trudno w tym momencie pojąć, co dokładnie chce uzyskać wschodnioeuropejska formacja wraz z poszerzeniem kadry, ale z osądami wstrzymamy się do oficjalnego ogłoszenia, bo być może jego treść rozjaśni całą sytuację.

Skład Natus Vincere może wyglądać następująco: 

  • Egor "flamie" Vasilev
  • Oleksandr "s1mple" Kostyliev
  • Denis "electronic" Sharipov
  • Kirill "Boombl4" Mikhailov
  • Ilya "Perfecto" Zalutskiy
  • Valeriy "B1T" Vakhovskyi – szósty zawodnik
  • Andriy "B1ad3" Gorodenskyi