STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Czas wyłonić mistrzów VALORANT First Strike w Europie i Ameryce Północnej

Zmagania w ramach VALORANT First Strike toczą się w sumie w jedenastu regionach, nas jednak najbardziej interesują Europa i Ameryka Północna. To właśnie tam poziom jest najwyższy, a pieniądze największe – pora więc na mecze finałowe!

Sporo niespodzianek miało miejsce na Starym Kontynencie, o czym najlepiej nich świadczy fakt, że mistrzowskiego tytułu na pewno nie zdobędą FunPlus Phoenix, G2 Esports oraz Team Liquid, czyli główni faworyci zawodów. Wszyscy oni znaleźli bowiem swoich pogromców, w efekcie czego w decydującym spotkaniu naprzeciwko siebie staną Team Heretics oraz SUMN FC. W tej sytuacji na głównych kandydatów do zwycięstwa wyrasta zespół dowodzony przez znanego ze sceny CS:GO Christiana „loWela” Garcię Antorana, który w minionych dniach wyeliminował już Liquid oraz G2, chociaż na pewno pomógł mu fakt, że do tych potyczek przystępował z pozycji underdoga. Teraz takim underdogiem wydaje się SUMN, w którego szeregach próżno szukać znanych nazwisk.


Aktualne informacje o europejskim VALORANT First Strike znajdziesz w naszej relacji:


O wiele bardziej przewidywanie było za oceanem, bo przecież awans do finału TSM-u nikogo raczej nie dziwi. Podopieczni Taylora „Tailoreda” Broomalla od momentu pojawienia się w VALORANCIE regularnie zajmują przecież czołowe lokaty i jeszcze przed startem zawodów ich szanse na końcowy sukces oceniano wysoko. Mianem lekkiej niespodzianki możemy natomiast określić dobry występ 100 Thieves – zespół, którego członkami są Spencer „Hiko” Martin i Nicholas „nitr0” Cannella, niedawno przeszedł małą rewolucję kadrową i wydawało się, że nie jest jeszcze gotowy do walki o najwyższe cele. Jednakże wczorajsze zwycięstwo nad wyżej notowanymi Sentinels pokazało, że jest inaczej, a Złodzieje na poważnie włączyli się do gry o tytuł.

Lista dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

6 grudnia

Finał – Europa

16:30 Team Heretics vs SUMN FC BO3

Finał – Ameryka Północna

22:00 TSM vs 100 Thieves BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego VALORANT First Strike zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W Azji i Oceanii bez zmian. Renegades i ViCi wygrywają regionalne DreamHack Masters Winter

Od kilku miesięcy większość prestiżowych imprez w Azji oraz Oceanii została zdominowana przez dwie formacje. W tym pierwszym regionie z reguły wygrywa...