Od kilku miesięcy większość prestiżowych imprez w Azji oraz Oceanii została zdominowana przez dwie formacje. W tym pierwszym regionie z reguły wygrywa ViCi Gaming, w drugim zaś Renegades – i nie inaczej było podczas DreamHack Masters Winter 2020.

Co ciekawe jednak, w Oceanii nie było wcale tak daleko od sensacji. Co prawda Renegades swoją przygodę z imprezą zaczęli od gładkiego zwycięstwa z Chiefs Esports Clubem, ale w finale górnej drabinki niespodziewanie polegli z ORDER. Z kolei w finałowej potyczce drabinki dolnej Chris "dexter" Nong i jego koledzy niemiłosiernie męczyli się z Avant Gaming i po pierwszej połowie decydującej mapy przegrywali aż 3:12! Finalnie jednak udało im się doprowadzić do dogrywki i na niej przechylić szalę na swoją stronę, dzięki czemu w spotkaniu o tytuł ponownie mogli podjąć ORDER. I tym razem już zaskoczenia nie było, bo Renegaci, którzy jako ekipa z drabinki przegranych zaczęli mecz z wynikiem 0:1, gładko wygrali wszystkie starcia, triumfując tym samym 3:1.

Końcowa klasyfikacja DreamHack Masters Winter 2020 w Oceanii prezentuje się następująco:

1. Renegades 8 000 $
2. ORDER 4 000 $
3. Avant Gaming 2 000 $
4. Chiefs Esports Club 1 000 $

Ani przez chwilę natomiast niespodzianką nie pachniało w Azji. Wszystko dlatego, że ViCi Gaming po raz kolejny udowodniło, że jest w fantastycznej formie i na przestrzeni sześciu dni zmagań straciło zaledwie jedną mapę, którą w półfinale urwał jej TIGER. Ten sam TIGER trafił potem na ViCi w wielkim finale turnieju, wyrzucając wcześniej za burtę TYLOO, ale tym razem niczego już nie wskórał. Andrew "kaze" Khong i spółka, którzy przystąpili do decydującego pojedynku z wynikiem 1:0, gładko rozgromili oponentów na Inferno, a potem mimo nieco większych problemów utrzymali korzystny rezultat na Trainie, zwyciężając 16:14 i wygrywając cały mecz 3:0.

Końcowa klasyfikacja DreamHack Masters Winter 2020 w Azji prezentuje się następująco:

1. ViCi Gaming 8 000 $
2. TIGER 4 000 $
3. TYLOO 2 000 $
4. Invictus Gaming 1 000 $