Gdy pod koniec października Nikola "NiKo" Kovač zasilił szeregi G2 Esports, stało się jasne, ktoś będzie musiał oddać Bośniakowi swój fotel. Początkowo nie było jednak jasne, na kogo padnie, zaś sama organizacja podczas ostatnich turniejów CS:GO sprawdzała różne warianty.

Drżeć o swoją przyszłość w ekipie musieli Audric "JaCkz" Jug oraz François "AmaNEk" Delaunay, którzy wymieniali się miejscami podczas ostatnich imprez. W europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 w składzie znajdował się JaCkZ, z kolei już przy okazji BLAST Premier Fall Series 2020 i DreamHack Masters Winter 2020 zespół wspierał AmaNEk. I to właśnie ten drugi ostatecznie zachował swoje miejsce, podczas gdy Jug wylądował na ławce rezerwowych i otrzymał już od G2 zgodę na rozpatrywanie swoich opcji na przyszły rok.

CZYTAJ TEŻ:
NiKo i huNter- w Cloud9? Taka opcja była możliwa!

– Gdy NiKo przyszedł, z góry zapowiadaliśmy, że naszym celem nie jest utworzenie sześcioosobowego składu – przyznał menadżer drużyny, Jérôme "NiaK" Sudries. – Mieliśmy sześciu graczy o różnych profilach i jakości, dlatego musieliśmy ustalić, która kombinacja najlepiej sprawdzi się w grze. Chodzi o balans i synergię i chociaż możemy przewidzieć pewne rzeczy, to koniec końców najlepszym sędzią jest serwer. Nasze testy skupione były na JaCkzie oraz AmaNku i szybko zdaliśmy sobie sprawę, że do naszego systemu lepiej pasować będzie François – dodał.

Tym samym przygoda JaCkza z G2 dobiega powoli końca. 28-letni rifler barw organizacji bronił od listopada 2018 roku, gdy to pozyskano go z Teamu 3DMAX. W ciągu kolejnych dwóch lat on i jego dotychczasowi koledzy sięgnęli m.in. po mistrzostwo Champions Cup Finals i Good Game League 2019, a także zajęli drugie miejsce podczas IEM Katowice 2020. Sporym rozczarowaniem była jednak postawa Juga i spółki na Majorach, bo zarówno IEM Katowice 2019, jak i StarLadder Major Berlin 2019 kończyli oni poza gronem legend.

W tej sytuacji skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Kenny „kennyS” Schrub
  • François „⁠AmaNEk⁠” Delaunay
  • Nemanja „nexa” Isaković
  • Nemanja „huNter-” Kovač
  • Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač
  • Damien „maLeK” Marcel – trener
  • Audric „JaCkz” Jug – rezerwowy