Od 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzieli nas jeszcze miesiąc, niemniej zbiórki, których celem jest wsparcie fundacji, już ruszyły. Jak co roku nie zabraknie też aukcji związanych stricte ze światem esportu, w ramach których będzie można zdobyć wyjątkowe gadżety.

Jednym z nich jest wystawiona przez konto Ninjas in Pyjamas oryginalna koszulka szwedzkiej organizacji w rozmiarze L. Podpis na niej złożyli wszyscy członkowie sekcji Counter-Strike'a, tj. Fredrik "REZ" Sterner, Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora, Simon "Twist" Eliasson, Tim "nawwk" Jonasson, Hampus "Hampus" Poser oraz Björn "THREAT" Pers. Co ciekawe, swój podpis złożył także piłkarz reprezentacji Polski, Mateusz Klich. Stało się tak jednak nie bez powodu, bo Leeds United, którego zawodnikiem na co dzień jest 30-letni pomocnik, od pewnego czasu współpracuje z NiP-em. Obecnie cena koszulki wynosi 31 zł, aczkolwiek do zakończenia licytacji pozostało jeszcze 9 dni.

> LINK DO LICYTACJI <

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem "Finał z głową". Tym razem fundacja będzie zbierać środki w celu zakupu sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, w tym aparatów USG i RTG, kardiomonitorów oraz zestawów endoskopów.