av3k
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Finały Quake Pro League Stage 1 na start, wśród uczestników Av3k

Po krótkiej przerwie najlepsi na świecie gracze Quake Champions powracają do gry. Dziś bowiem rusza turniej finałowy pierwszego etapu Quake Pro League, podczas którego 24 strzelców walczyć będzie o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Wśród uczestników nie zabraknie oczywiście Macieja „Avka” Krzykowskiego, który ostatecznie zakończył fazę zasadniczą dywizji europejskiej na szóstym miejscu, przez co swoją przygodę z zawodami rozpocznie już od pierwszej ich rundy. Podczas niej reprezentant Endpoint CeX podejmie jedynego Brazylijczyka w stawce, Filipe „nosfę” Barbosę – będzie to pierwszy pojedynek obu zawodników od lutego tego roku, gdy to natrafili na siebie podczas inauguracyjnej serii starć finałów 2. etapu QPL Season 1.

Co znaczące, wówczas górą był Polak, aczkolwiek teraz trudno jednoznacznie przewidzieć, czy uda mu się powtórzyć ten wyczyn z uwagi na fakt, że po powrocie z przymusowej przerwy 29-latek nie potrafił ustabilizować swojej formy. Jeżeli jednak mimo wszystko Krzykowski będzie górą, to w drugiej rundzie przyjdzie mu zmierzyć się z Timem „DaHanGiem” Fogartym z Teamu Liquid, czwartym najlepszym graczem minionego sezonu. W przypadku porażki natomiast Av3k nie straci co prawda szans na mistrzowski tytuł, ale będzie już o niego walczyć w dolnej drabince.

Pary pierwszej i drugiej rundy górnej drabinki prezentują się następująco:


1. runda UB
GaRpY vs toxjq dramiS vs Cooller
Av3k vs nosfa sUPREMEGTI vs Effortless
serious vs cnz maxter vs Spart1e
k1llsen vs dooi sib vs ZenAku

2. runda UB
rapha vs GaRpY/toxjq cYpheR vs dramiS/Cooller
DaHanG vs Av3k/nosfa RAISY vs sUPREM/Effort
cha1n vs serious/cnz vengeurR vs maxter/Spart1e
psygib vs k1llsen/dooi BaSe vs sib/ZenAku

Finały pierwszego etapu Quake Pro League Season 2 rozpoczną się 11 grudnia o godzinie 14:00 i potrwają w sumie trzy dni. Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Być albo nie być – dziś poznamy przyszłość PACT w Nine to Five 7

Pięć rodzimych formacji CS:GO kilka dni temu zaczynało swoją przygodę z Nine to Five 7. Trzy z nich, AVEZ Esport, Illuminar Gaming i Wisła All in! Gam...